2017 рік став рекордним для українських стартапів

Згідно з результатами дослідження дослідного комітету Української асоціації венчурного і приватного капіталу (UVCA) від початку цього року на найбільш популярних краудфандингових платформах світу − Kickstarter і Indiegogo − було запущено 35 кампаній, переважна більшість яких (83%) зібрала необхідні кошти, повідомляє ubr.ua.

Загалом українські стартапи за звітний період заробили $1,8 млн, що перевищило очікуваний результат учетверо.

Серед українських розробників найпопулярнішим є Kickstarter. На цій платформі було запущено 27 кампаній (77% від усіх проектів). У той час як Indiegogo здебільшого використовують як додатковий канал для залучення грошей.

За критерієм співвідношення поставленої цілі і зібраних коштів найбільш успішними в нинішньому році стали стартапи Jollylook (екологічна фотокамера для миттєвих знімків), Senstone (кулон для перетворення голосових нотаток у текст), а також UGEARS Hurdy-Gurdy (механічні музичні моделі).

Також стало відомо, що українська розробка під назвою QLYX на Kickstarter зібрала втричі більше коштів, аніж було заплановано: замість 40 майже $125 тис. Загалом проект здобув підтримку  2 892 осіб. Збирати передзамовлення стартап планує на американській платформі  Indiegogo і японській Machi-ya.

До речі, днями Кабмін направив у Верховну Раду чотири законопроекти, завдяки яким Україна зможе увійти у ТОП-40 світового рейтингу Doing Business. Таку інформацію повідомив Володимир Гройсман у ході конференції StartBusinessChallenge, повідомляє «РБК-Україна».

Як заявив Прем’єр-міністр, опісля ухвалення цих чотирьох законів Україна ввійде до ТОП-40 рейтингу.


Читати також:

  1. Ринок стартапів в Україні суттєво зріс
  2. Інвестиції в українську економіку: на що очікувати у 2017 році
  3. У топ-500 компаній Європи увійшли 50 українських
  4. Інвестиційна привабливість українських регіонів
  5. Що очікує українську економіку в 2017 році?

Тема : News