30% компаній планують провести скорочення

Як стало відомо за результатами опитування порталу HeadHunter Україна, кожний третій працедавець в Україні планує скорочувати штат працівників цьогоріч. Більшість із них розпрощається майже з 30% працівників.

Згідно з даними hh.ua, кожний третій офісний працівник боїться втратити роботу. Як виявилося, недарма, адже третина компаній в Україні планують скорочувати персонал у 2015 році. У кожній 5-й компанії власники бізнесу щодо скорочень налаштовані рішуче. Ще 1/3 українських працедавців стверджує, що масових скорочень в їхній компанії не буде. Іншим складно робити прогноз в умовах економічної нестабільності.

Через кризу працедавці змушені оптимізовувати свої штати. Поширеною практикою стало перерозподілення обов’язків між штатними працівниками, а також укрупнення вакансій. Так, замість звільнених працівників набирають нових, відчутно розширюючи коло їх обов’язків.

Часто, щоб не звільнювати працівників, працедавці намагаються оптимізовувати витрати, в тому числі, прив’язуючи зарплати до реальних досягнень працівників.

Що стосується компаній, яким не вдасться уникнути скорочень, у кожній 5-й розпрощаються майже з 5% штату. Ще 25% мають намір звільнити 6-15% від загальної кількості працівників. А штат кожного третього працедавця зменшиться на 16-30%. Інші респонденти планують ще більш масштабні скорочення працівників.

У ході дослідження стало відомо, що найбільше ризикують бути скороченими працівники крупних компаній, де штат становить від 200 чол. У групу ризику потрапили працівники банків, автотрейдери, працівники нафтогазового сектору та телекомунікацій. Натомість за своє місце можна не боятися айтішникам, страховикам, представникам аграрного сектору та працівникам консалтингових агентств.


Читати також:

  1. Більшість компаній планують підвищити витрати на віртуальне навчання у 2013 році
  2. Чи варто українцям розраховувати на підвищення зарплат?
  3. У топ-500 компаній Європи увійшли 50 українських
  4. 40% працівників визначили хмарні технології ключовими для бізнесу
  5. Усього 8% компаній використовують хмарні технології

Тема : News