Активність на ринку IPO помітно знизилася

У першому кварталі 2013 року активність на світовому ринку IPO істотно зменшилася, проблеми в єврозоні та фіскальний обрив в США негативно відбиваються на активності компаній, йдеться у звіті Ernst & Young.

Кількість первинних розміщень на біржі постійно знижується з 2010 року, тоді IPO було близько 300 у квартал, пише «Комерсант-Україна».

У той же час у першому кварталі 2013 року кількість розміщень упала до 118, що майже у два рази менше показників такого самого періоду 2012 року (200 IPO). Окрім того, це найгірший результат з 2009 року.

Разом з тим, зменшення кількості IPO не позначилася на обсягах угод. У звітному періоді в ході розміщення було залучено 18,2 млрд дол., що вище ніж результати аналогічного періоду минулого року (18 млрд дол.). Середня сума операції становить майже 150 млн дол., який майже збігається із середнім показником минулого року (154 млн дол.).
Чотири перших місця за обсягом первинного розміщення посіли  найбільші фондові біржі світу – NYSE, TSE, Deutsche Borse і NASDAQ.

У першому кварталі поточного року спостерігався різкий спад активності на ринку IPO країн групи БРІК, кажуть аналітики Ernst & Young. За звітний період було залучено лише 1 млрд дол., половина з яких припала на IPO Московської біржі. Гірші результати були тільки в розпал фінансової кризи – в останньому кварталі 2008 року і першому 2009-го, тоді не було проведено жодного розміщення компаній з країн групи. Надалі обсяги IPO не опускалися нижче позначки в 6 млрд дол. у квартал.

Проте вже в наступному кварталі аналітики очікують сплеску загальносвітової активності на ринку первинного розміщення на біржі. Зросте кількість угод, а сумарний обсяг буде майже таким, як і в другому кварталі 2012 року – приблизно 40 млрд дол. Країни БРІК при цьому продовжать відставати від інших регіонів, а збільшення очікується насамперед у Європі, на ринку США і меншою мірою – на ринках країн, що розвиваються.


Читати також:

  1. Обсяг торгів на фондовому ринку за рік виріс у півтора рази
  2. В Україні не очікується зростання ринку M&A
  3. Зростання на ринку страхування обумовлено використанням фінансових схем
  4. Кожен десятий банк в Україні – збитковий
  5. У жовтні середня зарплата українця знизилася на один долар

Тема : News