Асоціація консалтингових фірм узяла участь у нараді керівників членських організацій Федерації роботодавців України

11 лютого  2014 року в залі засідань Федерації роботодавців України відбулася нарада керівників виконавчих органів її членських організацій.

У ході заходу було обговорено основні напрями та пріоритети діяльності федерації на 2014 рік. Із доповідями виступили очільники  департаментів дирекції ФРУ.

Директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності Наталія Гостєва наголосила на проблемі тиску на бізнес з боку контролюючих органів. Для її вирішення планується проведення низки заходів на законодавчому рівні. Зокрема, прийняття змін до чинного законодавства щодо притягнення до відповідальності керівників та посадових осіб контролюючих органів за прийняття неправомірних рішень до суб’єктів господарювання.

Юрій Кузовой, голова департаменту соціальної політики, у своєму виступі приділив увагу питанням зменшення соціального навантаження на бізнес у трудових відносинах. Було запропоновано знизити єдиний соціальний внесок, модернізувати норматив працевлаштування інвалідів, а також послабити тиск на роботодавців у частині фінансування пільгових пенсій.

Про державну підтримку національного виробника через механізми державних закупівель, вільний доступ української продукції на ринки Митного союзу доповів директор департаменту конкурентоспроможності бізнесу та регуляторної політики Олександр Яворський. Сьогодні законодавство не передбачає дієвих механізмів використання державних закупівель для стимулювання економічного розвитку, зокрема, внутрішнього виробництва товарів. Більшість постачальників у процедурах закупівель – посередницькі структури. При цьому належний контроль фактично відсутній, а основний критерій успіху – найнижча ціна. Протягом року Федерація роботодавців України планує вирішити зазначені питання.

Керівник департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Родіон Колишко розповів про ситуацію на ринку праці в Україні. Так, середній рівень безробіття серед молоді в Україні становить 18%. Левова частка проблем молодіжної зайнятості пов’язана з якістю освіти і невідповідністю пропонованих навчальними закладами знань і навичок актуальним потребам роботодавців. Саме тому Федерацією роботодавців України заплановано формування системи фахових кваліфікацій, а також визначення професій, що будуть найбільш затребувані роботодавцями у перспективі. У ході виступу також було приділено увагу соціальній відповідальності бізнесу.

Президент Асоціації консалтингових фірм Олександр Бойко у своєму слові торкнувся проблем значного податкового навантаження на бізнес, що тягне за собою «тінізацію» роботи значної частки малих і середніх підприємств.

Під наради також було обговорено питання координації процесу колективно-договірного регулювання трудових відносин на рівні регіонів, галузей та підприємств, проведення виїзних зустрічей виконавчих членських організацій ФРУ і центральних органів виконавчої влади, а також зміцнення організаційної структури Федерації роботодавців України.


Читати також:

  1. Асоціація консалтингових фірм стала членом Федерації роботодавців України
  2. Президент Асоціації консалтингових фірм Олександр Бойко взяв участь у з’їзді Федерації роботодавців України
  3. Асоціація консалтингових фірм взяла участь у Другому київському безпековому форумі для молоді
  4. Асоціація консалтингових фірм щиро вітає Вас з Великоднем!
  5. Новий партнер Асоціації консалтингових фірм – Київський університет права НАН України

Тема : News