Бізнес очікує на збільшення числа операцій M&A

Зростання активності на ринку злиттів та поглинань поки не почалося, проте спостерігається помітне зміцнення впевненості великих корпорацій в перспективах світової економіки. Про це йдеться у звіті “Барометр впевненості компаній”, підготованому фахівцями Ernst&Young.

Для такої впевненості компаній послужили хороші показники прибутку, доступність кредитів, а також позитивні очікування, пов’язані зі зростанням світової економіки.
Так, 72% опитаних представників глобальних корпорацій очікують збільшення кількості операцій на світовому ринку M&A. Трохи більше половини опитаних (52%) як пріоритетний напрям вказують зростання на ринку. Разом з тим, лише 29% найбільших корпорацій збирається забезпечити його за рахунок поглинань.

Настрій на ринках M&A залежить і від регіону. Якщо в Бразилії на купівлю налаштовані 45% компаній, то в Росії купувати активи планують лише 12% респондентів.
Інтерес до покупки активів збережеться в країнах, що розвиваються. Китай стане найпривабливішим ринком для угод зі злиттів-поглинань. У трійку увійдуть також Індія і Бразилія. Сполучені Штати залишать за собою місце в першій п’ятірці.

Серед найперспективніших секторів для такого типу договорів: автомобільна галузь, технології, медико-біологічні науки, споживчі товари та нафтогазова промисловість. Найменш перспективні: теплоенергетика, гірничодобувна галузь, фінансовий сектор і виробництво промтоварів.

Вартість угод збережеться на невисокому рівні. Інвестори все ще проявляють обережність, незважаючи на великі обсяги вільних коштів і хороші кредитні умови. Більшість респондентів, які планують покупки (88%), не мають наміру закривати договори вартістю понад $500 млн.

Разом з тим, попри активізацію на ринку злиттів-поглинань в поточному році, Україна навряд чи стане популярним регіоном для іноземних інвесторів, говорить Олександр Романишин, менеджер відділу консультаційних послуг з операцій Ernst&Young. Основною причиною такого стану є загальний спад економіки країни, нестабільна політична ситуація і непрозорість правової системи. Але все ж в компанії очікують збільшення кількості угод M&A порівняно з минулим роком.

Основним напрямом договорів буде викуп частки бізнесу більш пристосованими до українського бізнесу місцевими підприємцями, а також вихід іноземних капіталів з ринку, говорить експерт.


Читати також:

  1. Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни
  2. В Україні не очікується зростання ринку M&A
  3. Український бізнес налаштований скептично
  4. Загальносвітовий обсяг угод M&A становив 2,4 трлн доларів
  5. Ринок M&A значно впав

Тема : News