Бізнес скорочує інвестиції в золото

Усе більше інвесторів вважають за краще вкладати гроші в сировинні активи та цінні папери, виводячи свої кошти із золота.

Так, за даними World Gold Council, за минулий рік глобальні інвестиції в золото скоротилися на 9,8%, при цьому в IV кварталі показник знизився на 8,3%.

Сьогодні інвестори воліють вкладати кошти в акції та сировинні активи, однак якщо економічні та фінансові проблеми США та Європи загостряться, то бізнесмени знову повернуться до дорогоцінного металу, говорить Адріан Дей, президент Adrian Day Asset Management.

Разом з тим, впливові інвестори Джордж Сорос і Луї Мур Бекон вже скоротили свої капіталовкладення в «золоті» активи.

Така поведінка Сороса і Бекона в останньому кварталі минулого року підтверджує чутки про те, що дванадцятирічний період зростання цін на цей дорогоцінний метал добігає свого завершення. Цьому сприяють економічні показники США і Китаю, які демонструють ознаки відновлення.

Також послабили свої позиції в золоті і великі хедж-фонди. Після жовтня минулого року, коли вартість дорогоцінного металу сягнула свого тринадцятимісячного максимуму, інвестиції фондів скоротилися на 56%. Том Кендалл, аналітик Credit Suisse Group AG, зазначає, що, найімовірніше, ціни досягли свого піку ще в 2011 році і зараз превалюють ризики їх падіння у зв’язку з позитивними змінами у світовій економіці.

Підтверджують тенденції до скорочення інвестицій у золото і економісти, опитані агентством Bloomberg. За їхніми прогнозами, у найближчі квартали слід очікувати подальшого зростання двох найбільших економік світу – США та Китаю.

Економіка перебуває у кращій формі, у зв’язку з чим бізнесмени стали частіше звертатися до більш вигідних активів, наприклад, до акцій, також багато хто з них став скорочувати свої інвестиції в золото, зазначив головний виконавчий директор Foxhall Capital Management Inc Поль Дітріх.


Читати також:

  1. Бізнес очікує на позитивні зміни в економіці країни
  2. Активи НБУ значно скоротилися на початку року
  3. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  4. Всесвітній банк прогнозує спад росту світової економіки
  5. Загальний держборг єврозони продовжує зростати

Тема : News