Бізнес сплачуватиме штрафи за податкові помилки по-новому

Найближчим часом платників податків в Україні не штрафуватимуть за порушення податкового законодавства. Каратимуть лише тих, хто свідомо ухиляється від виконання  своїх зобов’язань, пише Hvylya.net.

Наразі сплачувати штрафи за несвоєчасну сплату податків доводиться навіть попри те, що така ситуація могла виникнути не з вини платника або ж він не усвідомлював, що порушує законодавство. Приміром, якщо податкова вилучає сервери, компанія не може вчасно подати звітність, за що її штрафують.

Тож Мінфін запропонував ввести нові принципи фінансових стягнень – карати штрафами будуть лише в тих випадках, коли підтверджена пряма провина платника. Утім, попри таку лояльність, є й винятки. Так, доведеться все одно платити штраф у випадку неподачі або несвоєчасної подачі звітності, заяв та інших документів щодо постановки на облік, відкриття або закриття рахунку в банку.

Окрім цього, на фізосіб накладатимуть фінансові покарання за неподачу інформації, що міститься в реєстрі фізичних осіб – підприємців. Порушення термінів реєстрації податкової накладної також каратиметься незалежно від причин того, чому платник податків не зміг зробити це вчасно.

До речі, розмір штрафу залежатиме від наявності умислу щодо несплати податків. Так, якщо платник не сплатив податок або ж не дотримав терміни його сплати, неправомірно порушив розмір бюджетного відшкодування – штраф становитиме 10% від суми несплаченого зобов’язання, але якщо ці дії здійснені з умислом – стягнення зросте до 25%.

Законопроектом передбачається, якщо податкова доведе, що платник створив умови для невиконання вимог законодавства, буде визнано, що порушення були навмисними.

Трапляються ситуації, що провина знімається з платника, якщо фізособа діяла відповідно до висновків Верховного Суду або узагальнюючої податкової консультації щодо застосування правової норми.

Також хорошою новиною для бізнесу є те, що платник не буде відповідати за порушення, які сталися з провини поштових операторів, банків чи збоїв у роботі електронного кабінету платника.


Читати також:

  1. Податкова консультація рятує від штрафів
  2. На бізнес очікують електронні перевірки
  3. Операторів мобільного зв’язку очікують нові штрафи
  4. Замість перевірок – горизонтальний моніторинг
  5. В Україні збираються спростити сплату податків

Тема : News