Будівництво торгових центрів стрімко зростає

Як показують дані  CBRE, обсяг будівництва торгових центрів в Європі перевищив на 50% показники минулого року, становивши 11,9 млн кв. м.

У Східній Європі розташовано 74% площ. Лідером у розбудові торгових центрів залишається Туреччина, де невдовзі добудують 3,7 млн кв.м площ на 37 об’єктах. Саме 60% від усіх введених в експлуатацію площ припадає на цю країну. На другому місці розташувалася Росія з результатом у 2,88 млн кв. м.

Також значні обсяги ринків належать Україні, Польщі, Франції, а також Італії. Втім, у Італії цей показник поступово знижується.

Як пише видання “Кореспондент” у матеріалі “Столиця шопінгу”, у Києві та на його околицях одночасно зводять більше десяти сучасних великих торгових центрів. На думку експертів, різкий притік нових шопінг-молів може перетворити столицю в один зі східноєвропейських центрів шопінгу.

Протягом найближчих двох років українська столиця за обсягом торгових площ на душу населення вперше наблизиться до європейських міст-центрів шопінгу. Прогнозується, що цей показник зросте вдвічі, до 570 кв. м на одну тисячу населення, що поставить Київ в один ряд із Варшавою (594 кв. м) та Будапештом (537 кв. м).

Інтерес девелоперів до торгової нерухомості експерти видання пояснюють активністю попиту на ринку і високою рентабельністю бізнесу. Саме цей сегмент ринку нерухомості розвивається значно активніше ніж доволі в’ялі сектори офісної і житлової нерухомості. Так, якщо у поточному році вакантність в українських бізнес-центрах становить 25%, то у торгових центрах вона не перевищує 3%.

Нагадаємо, що, згідно з оцінкою Colliеrs International, в 2012 році загальний обсяг прямих інвестицій в українську комерційну нерухомість досягнув свого найвищого значення за 5 років − $600 млн.


Читати також:

  1. В Україні стрімко зростає ринок планшетів
  2. Інвестиції в комерційну нерухомість України випередили прогнози експертів
  3. Ціни на землю і вторинку у столиці стрімко впали
  4. В Європі зростає рівень безробіття
  5. Підписано новий закон «Про зайнятість населення», який набере чинності 1 січня 2013 року

Тема : News