Чи вплинуло зростання комунальних тарифів на оренду житла?

Постійне зростання комунальних тарифів (а особливо здорожчання тепла на 75-90% найближчим часом) бентежить не тільки українців, що мають власне житло, але й орендарів, адже, окрім витрат на оренду квартири, на їхні плечі лягають неабиякі витрати на комунальні послуги.

Учасники ринку оренди нерухомості стверджують, що зростання комунальних платежів поки ніяк не вплинуло на вартість найму апартаментів. У АН «Благовіст» зазначають, що влітку також не очікується змін.

Михайло Артюхов, управляючий директор ARPA Real Estate, повідомив, що цьогоріч частка орендодавців, які не включають у вартість найму житла суму за комунальні послуги, впала до 50%. У сегменті оренди дорогих квадратних метрів витрати на оплату комуналки зазвичай входять у загальну вартість оренди.

Експерт зазначає, що зростання комунальних тарифів призводить до ініціювання орендарями перегляду договірних відносин із орендодавцями у бік зниження плати за найм. Тож якщо власники не проявляють гнучкість у цьому питанні, то ризикують втратити клієнтів.

Найбільш суттєво зростання цін на комунальні послуги вдарить по тих, хто винаймає недорогі одно- та двокімнатні квартири, де частка витрат на комуналку в загальній вартості оренди вища, аніж в інших сегментах.

Зі слів Юрія Мавродієва, директора компанії «Алекса Груп», покупці житла стали раціональніше обирати квартири, розуміючи, що кожен додатковий метр – це збільшення сум у платіжках. Тож наразі українці віддають перевагу компактним апартаментам із раціональним плануванням.


Читати також:

  1. Енергоаудит припинить необґрунтоване підвищення комунальних тарифів
  2. У Києві зростає попит на оренду житла
  3. Кияни платитимуть за здачу житла в оренду
  4. В Україні купують менше житла
  5. У Києві виникла нова категорія житла

Тема : News