Чи загрожує світу нова фінансова криза?

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (далі − МВФ) Крістін Лагард днями зробила заяву, що світу може загрожувати нова фінансова криза. Втім, причин, що можуть її спровокувати, вона не назвала, повідомляє видання “Главред”.

Експерт МВФ зазначила, що в глобальній економіці наразі відбуваються певні тривожні процеси, а криза фінансової системи завжди стається неочікувано. Тож міністри фінансів і міжнародні інституції мають бути готовими до несподіванок.

Зі слів Олега Соскіна, директора Інституту трансформації суспільства, світова фінансова криза від 2008 року і не припинялася, а зараз розпочинається її нова фаза, оскільки причини кризових явищ не були системно подолані.

Пан Соскін прогнозує, що занепад продовжуватиметься до 2020−2021 років, а потім світ ще упродовж 15 років очікує стагнація. “В одних країнах криза відбувається більш згладжено, а в інших в яскраво виражених руйнівних формах, як, приміром, в Україні”, – зазначає економіст.

Нова хвиля фінансової кризи для України може означати припинення всіх інвестицій, через що МВФ та інші структури не позичатимуть кошти.

За словами Андрія Новака, голови Комітету економістів України, очікувати на повторення світової фінансової кризи з тих самих причин не варто, адже провідні держави змінили свої підходи до фінансової політики.

Втім, експерт вважає цілком можливою глобальну фінансову кризу через переформатування глобальної політики, адже санкції проти Росії зменшують її роль на світовій арені, витісняють із сировинних ринків. Також є висока вірогідність розпаду РФ, що спричинить зупинку або ліквідацію боргів держави. Це може стати причиною нової хвилі занепаду, але не глобального характеру.

Економіст зазначає, що глобальна економіка розвивається, економіки США і Китаю зростають, ВВП Євросоюзу також зазнає позитивних змін.

Щодо України, то пан Новак вважає, що найскладніший етап, спричинений російською агресією (2014–2015 роки), уже пройдено. Втім, у випадку кризових явищ у світовій економіці не виключено, що українська влада пояснюватиме населенню слабкість вітчизняної економіки саме глобальними явищами.


Читати також:

  1. Боргова криза в країнах ЄС переходить в банківський сектор
  2. Що загрожує світові у 2017 році?
  3. У Києві виникла нова категорія житла
  4. Яким спеціалістам не загрожує безробіття в Україні?
  5. Чи загрожує українцям масове безробіття?

Тема : News