Чи зросте економіка України у 2016 році?

За підсумками 2016 зростання ВВП України може становити 1%, а промвиробництво зросте на 3%. Очікується, що інфляція вповільниться до 19%. Про це йде мова в консенсус-прогнозі УНІАН, який був сформований за підсумком опитування провідних українських аналітиків.

Так, експерти висловили думку, що середньорічний курс нацвалюти в 2016 році не спаде нижче 27 грн/дол., а золотовалютний резерв зросте з нинішніх 13 млрд грн до 18 млрд грн.

Зі слів Олександра Вальчишина, керівника аналітичного підрозділу групи ICU, у наступному році економічне зростання України може сягнути 2,7%, а промислове виробництво продемонструє приріст на 5%. Експерт спрогнозував, що за підсумками року показник середньої інфляції не буде нижчим за 26%, а це є найвищим показником інфляції з тих, що зібрані в прогнозі.

Пан Вальчишин відзначив, що основними ризиками для економіки країни у 2016 році стануть популістські заяви зі сторони політиків і лобістів. Драйвером експерт визначив центризм щодо проведення економічної політики за допомогою підтримки зовнішнього балансу і фіскального стимулювання з боку МВФ.

Іншу думку висловив Олександр Паращій, голова департаменту інвесткомпанії  Concorde Capital. Так, експерт зазначив, що зростання ВВП за підсумками 2016 року не буде більшим за 0,6%, а приріст промвиробництва дорівнюватиме 2,8%. Щодо інфляції, то вона впаде до 13,7%.

Пан Паращій повідомив, що наразі Україна втратила зовнішній попит як драйвер зростання економіки, а, оскільки альтернативи поки що немає, в економіці вже наявні стагнаційні тенденції, тож експерт визначає стимулювання внутрішнього бізнес-клімату як перспективний напрям покращення економічної ситуації.


Читати також:

  1. Чи зросте український ВВП у 2016 році?
  2. Moody‘s: у 2014 році ВВП України зросте
  3. Чи зросте українська економіка в 2014 році?
  4. Аналітики: У 2012 році ВВП України зросте на 4%
  5. Якою буде інфляція у 2015 році?

Тема : News