Чи зросте українська економіка в 2014 році?

Згідно з дослідженням компанії EY у 2014 році українська економіка продемонструє зростання у 3,9%. Втім, темпи залишаться найнижчими серед ринків, які активно розвиваються.

Такі дані Прогнозу швидкозростаючих ринків (Rapid-growth markets forecast), нещодавно оприлюдненого компанією.

До таких ринків аналітики EY зарахували 25 держав, які відібрали  за такими критеріями: вони демонструють швидке економічне зростання і потужний потенціал для подальшого приросту економіки; ці країни мають порівняно велику кількість населення і велику економіку; вони стратегічно важливі для бізнесу.

Завдяки швидким темпам зростання за останні роки ці держави вже займають вагому частку у світовій економіці. Ця частка, до прикладу, становить 31% від світового ВВП у перерахунку за ринковим обмінним курсом, а також 40%, якщо вимірювати його за паритетом купівельної спроможності.

За середньорічними темпами економічного зростання Україна з 2002 по 2012 рік є одним із аутсайдерів групи з результатом трохи більше 3%. Протягом останнього десятиліття повільніше за нашу державу  зростали лише Чехія та Мексика.

У компанії EY переконані, що за результатами цього року Україна через слабкий експорт і невеликий притік інвестицій продемонструє економічне зростання всього на рівні 0,3%. Але вже у 2014 році їй прогнозують 3,9% за підсумками року, а у 2015-2016 рр. – близько 4,5%. Серед факторів, що сприятимуть цьому, – очікуване відновлення експорту української продукції до країн Євросоюзу та в Росію. Але цей оптимістичний сценарій можуть порушити президентські вибори і політична нестабільність.

Основний ризик для вітчизняної економіки – це поточний рахунок платіжного балансу (9% від ВВП минулоріч). Це та висока вартість обслуговування держборгу вимагають нового програмного чи резервного кредиту від Міжнародного валютного фонду в цьому році. Тобто, якщо зовнішній попит на українські експортні продукти не зросте і діловий клімат всередині країни не поліпшиться, на Україну очікує зростання дефіциту платіжного балансу і посилення ризиків ослаблення гривні.


Читати також:

  1. Економіка Єврозони знову піде вгору лише у 2014 році
  2. Аналітики: У 2012 році ВВП України зросте на 4%
  3. Українська економіка погіршує показники
  4. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році
  5. У 2011 році Україна суттєво збільшила виробництво сільгосппродукції

Тема : News