Чим «радує» український ринок консалтингових послуг?

У 2014 році український ринок консалтингу завмер, однак наступного року активізувався, адже відбулися зміни у структурі замовників, пише delo.ua.

Так, раніше традиційно замовниками крупних консалтингових проектів виступали великі фінансово-промислові групи, для яких зараз настали непрості часи, тож вони скоротили свої витрати на консультаційні послуги.

Зі слів Олександра Соколова, гендиректора компанії  Pro-Consulting, чимало консалтингових компаній відчули, що з’являються можливості виходу на нові ринки. Експерт зазначає, що змінився підхід до надання послуг: якість досліджень, консультацій та аудитів суттєво покращилася, адже клієнти дедалі більше зацікавлені в дослідженні глибинних факторів, що впливають на діяльність їхніх компаній.

Володимир Вахт, керівник консалтингового департаменту Deloitte, повідомляє, що консалтингові послуги стали затребувані в тих замовників, які раніше ними не цікавилися. Мова йде про держсектор. Така тенденція пояснюється міжнародним донорством, спрямованим на здійснення трансформаційних процесів в Україні. А для реалізації цих проектів необхідні експерти різної спеціалізації.

На інноваційні продукти у сфері консалтингу попит залишається незначним, адже клієнти намагаються вирішити в період кризи базові проблеми. Утім, як зазначає пан Вахт, винятком є мобільні оператори, які неабияк конкурують з банківським сектором у здійсненні розрахунково-касових операцій, тому потребують високотехнологічних рішень. Те саме стосується аграрного сектора, якому необхідні нові рішення в управлінні виробництвом і логістиці. Також банківські установи збільшують попит на послуги з кібербезпеки.

Однак навіть зростання попиту не врятувало консалтинговий бізнес від фінансових втрат, адже торік  обсяг ринку зазнав скорочення на 11% у фінансовому вираженні.


Читати також:

  1. Український ринок побутової техніки зріс
  2. Український ринок праці потребує робочих
  3. Український рекламний ринок очікує падіння на 30%?
  4. Український ринок праці: що українці думають про свою зарплату?
  5. Україна заробила на експорті IT-послуг 2,5 млрд грн

Тема : News