Чому інвестори тікають з України

За останній рік Україна зуміла покращити свої позиції відразу в декількох бізнес-рейтингах. Приміром, за легкістю ведення бізнесу, згідно з дослідженням Doing Business-2013, наша країна опинилася на 137-му місці, тоді як минулого року була лише 152-а.

Однак, попри це, приплив іноземних інвестицій в державу скоротився, іноземний бізнес потроху почав йти з ринку, а нові інвестори поки не поспішають вкладати кошти у вітчизняну економіку. Чому так відбувається, спробував з’ясувати портал Liga.net, який виділив п’ять основних причин такого стану справ.

Постійна зміна правил

У минулому році суттєво погіршився інвестиційний клімат у країні. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), яка опитала керівництво більше ста українських компаній. За даними організації, у IV кварталі індекс інвестиційної привабливості України становив 2,12 балів із 5 можливих.

Головною причиною погіршення є постійне внесення поправок в законодавство, а безумовним лідером за кількістю змін став Податковий кодекс, констатує Андрій Рибальченко, гендиректор Української асоціації інвестиційного бізнесу (УАІБ).

Реформи не ефективні

Українські реформи не системні і не масштабні, а ті позитивні зміни, які є, не відчутні для інвесторів, вважають експерти. Крім того, не додає інвесторам впевненості й невиконання заявлених урядом макроекономічних показників.

Високий рівень корупції

Корупція охоплює всі рівні державної влади і всі сфери економічної діяльності, а закони функціонують погано, зазначає Heritage Foundation. У глобальному рейтингу економічної свободи, який складає організація спільно з Wall Street Journal, оцінка свободи від корупції в Україні становить всього 23 пункти.

Власність під загрозою

Інвестори не збираються вкладати гроші в економіку, поки не будуть упевнені в захищеності своєї власності. Це поширюється не тільки на захист інтелектуальної власності, але і власності в цілому, зауважила керівник IFC в Україні Олена Волошина.

Проблеми з податками

Складність прогнозування правових рішень, а також проблеми з поверненням ПДВ призводять до скорочення інвестицій в державу, зазначає радник, керівник економічного відділу посольства Німеччини в Україні Міхаель Франденберг.


Читати також:

  1. Західні інвестори вкладають гроші в українських розробників ігор
  2. Антикорупційне законодавство України − одне з кращих, проте воно не виконується
  3. Європейська Бізнес Асоціація зафіксувала покращення ситуації в податковій сфері України
  4. Інвестори очікують зниження прибутку глобальних корпорацій
  5. У чому причина невдалої співбесіди?

Тема : News