Ціна на золото стрімко підскочила

За підсумками 2013-го року глобальний попит на золото впав на 15%, становивши 3,76 тисяч тонн (порівняно із показниками попереднього року). Таке падіння було спровоковане зниженням інвестиційного попиту в два рази і скороченням закупівель золота центробанками на 1/3. Таку інформацію містить звіт World Gold Council  (Всесвітньої ради із золота), повідомляє ресурс «ЛIГАБiзнесIнформ».

Щодо вартісного вираження, то попит скоротився на 28% до $170,422 млрд за рахунок зниження на 15% середньої ціни на метал до $1,411 тисяч за трійську унцію.

Натомість, що стосується ювелірного попиту на золото, то за 2013 рік він зріс на 17%, становивши 2,2 тис. тонн на суму $100,2 млрд. Здебільшого за рахунок відтоку коштів з біржових фондів інвестиційний попит на цей благородний метал впав удвічі – до 773,3 тонни на $35 млрд. Також центробанки на 32% знизили купівлю золота, до 368,6 тонн на суму $16,7 млрд.

Падіння ціни на золото посприяло значному зростанню попиту в Китаї та Індії. Так, у Китаї за підсумками 2013 року попит зріс на 32%, а в Індії − на 13%.

Також зі звіту стало відомо, що світовий видобуток золота за звітний період зріс на 5%, становивши 3 тис. тонн. Утім, світова пропозиція зменшилася на 2% (до 4,34 тис. тонн), адже вторинне виробництво металу впало на 14%.

Згідно з результатами торгів, що відбулися 14 березня цьогоріч, золото здорожчало до найвищого рівня за останнє півріччя. Так, ціна за унцію становила $1383,05. Ріст цін на золото спостерігається вже шість місяців поспіль, повідомляє ІТАР-ТАСС.

Зі слів макроекономіста Everbright Futures Co  із Шанхаю Суна Йонгганга, геополітична напруженість сприяла тому, що інвестори загострили свою увагу на золоті, втім, найближчим часом ріст цін на золото може бути обмежений Федеральною резервною системою Сполучених Штатів, яка планує скорочувати купівлю облігацій.


Читати також:

  1. Бізнес скорочує інвестиції в золото
  2. В Україні зростає роздрібна торгівля
  3. Будівництво торгових центрів стрімко зростає
  4. Ціни на землю і вторинку у столиці стрімко впали
  5. Компанії України скоротили обсяг вантажоперевезень

Тема : News