Ціни на квартири суттєво знизилися

За даними компанії «Олімп-Консалтинг», ціни на квартири в Україні в доларах продовжують знижуватися. Так, за лютий вони опустилися ще на 2-5%.

Зі слів Андрія Гусельникова, віце-президента Ліги експертів України, за лютий цьогоріч тенденція здешевіння квадратних метрів посилилася. Так, якщо в січні зниження цін на вторинне житло становило 2-3%, то в лютому – до 5%.

За інформацією порталу Address.ua, за минулий місяць в Києві в середньому ціни на квартири в доларах впали на 5,5% до 1229 дол. за 1 м2. Найбільш активно дешевшали двокімнатні квартири, на які за лютий ціни знизилися на 6% до 1219 дол. за 1 м2. Зменшення цін на однокімнатні апартаменти становило 4% до  1152 дол. за квадрат.

На думку пана Гусельникова, здешевіння житла свідчить про зменшення доходів населення. Утримати ціни могли б державні програми (будівництво для молоді, військових, переселенців), але в бюджеті на це закладено мізерні кошти.

Втім, у деяких містах за аналізований період аналітики помітили зростання попиту на житло. Так, в Києві покупці шукають здебільшого однокімнатні квартири: 41% відвідувачів порталу Address.ua в лютому цікавилися саме таким житлом, хоча ще кілька місяців тому на першому місці були двокімнатні апартаменти.

Також суттєво зріс попит на квартири за ціною до  40 тис. дол.: якщо в січні їх хотіли придбати 51% користувачів порталу, то в лютому − вже 59%.

Окрім цього, попит зміщується в бік передмістя. І наразі цей тренд стосується не лише ринку нових квартир, але й вторинки. Це пов’язано з тим, що ціни на житло в новобудовах в області на третину нижчі, аніж у столиці.

Так, поблизу Києва чотирикімнатну квартиру на вторинному ринку можна придбати за ціною до  40 тис. дол.

Зростання попиту на житло в січні-лютому також було зафіксоване у Харкові та Львові.


Читати також:

  1. Ціни на квартири впали в усіх районах столиці
  2. Пасажирські перевезення у січні-лютому знизилися на 3,4%
  3. У травні в Україні знизилися споживчі ціни
  4. У столиці зріс попит на найдешевше житло
  5. Нові квартири у столиці здорожчали

Тема : industry News,News