Ціни на продукти побили рекорд

Світові ціни на продовольство в червні цього року росли рекордними темпами, якщо порівнювати з даними за останні чотири роки. Цей стрибок учасники ринку пояснюють здорожчанням цукру і більшості інших продуктів. Таку інформацію оприлюднила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, пише ubr.ua.

Від травня ціни на продукти підвищилися на 4,2%. Індекс, яким вимірюються місячні зміни цін кошика молочних продуктів, зернових, рослинних олій, цукру і м’яса, зростав п’ять разів поспіль. Вартість продуктів харчування на міжнародних ринках виявилася на 1% меншою за минулорічний показник.

В організації також відзначають, що в червні ціни на цукор підскочили на 14,8% через несприятливі погодні умови: дуже сильні дощі пошкодили врожай цукрової тростини в Бразилії, що є найкрупнішим виробником цукру в світі.

Вартість рослинних олій знизилася на 0,8%. Найбільше падіння цін відзначене на пальмову олію.

Також у повідомленні йдеться, що на сезон 2016-2017 рр. прогнози на глобальне виробництво зернових були підвищені до 2,544 млрд т. Тож прогноз зріс на 15,3 млн т порівняно з минулим роком, але він все одно нижчий за рекордний позаторішній.

Також стало відомо, що Україна за січень-червень поточного року експортувала на 40,4% більше м’яса курки і субпродуктів, якщо зіставляти з даними за аналогічний період минулого року. Такою є інформація Держстату, повідомляє асоціація “Союз птахівників України”.


Читати також:

  1. Ціни на продукти: що чекає українського споживача навесні?
  2. Продукти здорожчають на третину?
  3. Світові ціни на зерно впали
  4. Продукти в Україні здешевіли
  5. Забудовники підвищують ціни на житло

Тема : industry News,News