Ціни на вторинці продовжують падати

За підсумками березня середня ціна на ринку вторинної нерухомості знизилася на 2,5% у доларах до 1199 дол. за 1 м2. Такими є результати дослідження, проведеного порталом adress.ua.

Так, експерти передрікають, що надалі вартість вторинного житла зменшуватиметься через тривалу стагнацію і збереження дисбалансу між попитом і пропозицією.

Стало відомо, що за березень найсуттєвіше подешевіли чотирикімнатні квартири – мінус 3,5% до 1783 дол. за 1 м2. Значення у прайсах на одно- і двокімнатні квартири стало меншим на 2,5% − 1124 і 1189 дол. за 1 м2 відповідно. Усереднена вартість трикімнатного житла знизилася на 2% до 1218 дол. за 1 м2.

Загалом за останні 12 місяців зниження цін на квартири, виставлені на продаж на порталі, становило 21,5%.

У березні покупці цікавилися апартаментами до 30 тис. дол. – 44% відвідувачів порталу. На другому місці опинилося житло в ціновому діапазоні 50-70 тис. дол. – 25% запитів. Також на початку весни зросла кількість охочих придбати квартиру за ціною від 70 тис. дол. – 18%.

Найвищий попит порівняно з попередніми місяцями експерти спостерегли в сегменті двокімнатних апартаментів – 39% запитів користувачів порталу. Однокімнатним житлом цікавилися 35% відвідувачів, а трикімнатним – 25%.

Аналітики прогнозують, що найближчим часом активність на вторинці буде на низькому рівні, оскільки висока інфляція, економічна нестабільність і знижена купівельна спроможність населення суттєво впливають на ситуацію на ринку нерухомості.


Читати також:

  1. Ціни на квартири впали в усіх районах столиці
  2. Прогноз: у вересні ціни на столичну нерухомість почнуть зростати
  3. Столична нерухомість: ціни, попит, пропозиція
  4. Ціни на квартири суттєво знизилися
  5. У Києві зростає попит на оренду житла

Тема : industry News,News