Ціни на землю і вторинку у столиці стрімко впали

Як повідомляє видання “Капітал”, за останній рік кількість пропозицій з продажу прав оренди земельних ділянок і проектів їх забудови збільшилася майже втричі. Забудовники готові ледь не за безцінь позбавитися від дорогих ділянок. Здебільшого це стосується землі в центрі столиці.

Так, якщо до кризи ділянку в центрі Києва площею до 50 соток продавали за 10 млн доларів, то зараз девелопери згодні й на 1 млн. Але навіть якщо покупець запропонує 500 тис. доларів, то продавець, швидше за все, погодиться на цю суму. Таку інформацію повідомляє консалтингова компанія SV Development. Сьогодні на ринку нерухомості забудовники виставляють на продаж навіть досить дефіцитні ділянки на Хрещатику, Печерську і на вул. Горького.

Основною причиною такого розпродажу називають високу вартість утримання подібних ділянок за умов дуже слабкого ринку. Але це ще не найнижчий поріг цін. В асоціації “Земельний союз України” вважають, що здешевлення землі відбуватиметься й надалі.

До речі, ринок української нерухомості демонструє привабливі ціни і на вторинне житло. Так, зараз у Києві однокімнатну квартиру-«хрущівку» можна знайти за 40 тис. доларів. За підсумком першого кварталу поточного року ціни на вторинному ринку столичної житлової нерухомості впали у середньому на 6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зменшення вартості експерти пояснюють відсутністю активності на вторинному ринку житла Києва. За рівнем продажів нерухомості перший квартал цього року нагадує ситуацію в першому кварталі кризового 2009 року.


Читати також:

  1. Столична нерухомість: ціни, попит, пропозиція
  2. Черговість права викупу землі буде зафіксовано законодавчо.
  3. Перекіс у бік комфорту: стрімке подорожчання офісів у столиці
  4. У травні в Україні знизилися споживчі ціни
  5. Попит на елітну нерухомість Києва зупинився

Тема : News