Цінова політика у 2017 році: на що чекати в новому році?

У 2017 році очікується, що курс долара зросте, суттєво підвищаться ціни на бензин, техніку й одяг. Однак вигідним для українців стане ввезення б/в іномарок, пишуть “Вісті”.

Якщо Україна і надалі співпрацюватиме з Міжнародним валютним фондом (далі − МВФ), нехай і в обмеженому форматі, економісти передрікають, що середньорічний курс долара на чорному ринку сягне 29 грн/дол. Зі слів Андрія Блінова, нашій країні в 2017 році слід бути готовою до проблем із зовнішнім кредитуванням від МВФ, що, своєю чергою, негативно вплине і на фінансування від Євросоюзу.

У новому році експерти передрікають черговий банкопад, що позначиться  і на загальному стані економіки, і на курсі нацвалюти. Як зазначає пан Блінов, банки, які залишаться, підвищать комісію за свої послуги. Щодо інфляції, то вона становитиме 10%, хоча в бюджеті закладений показник 8,1%.

Ціни на бензин підвищаться пропорційно до зростання курсу долара, тож до кінця 2017 року вартість 1 л бензину А-95 може перескочити позначку в 30 грн.

Оскільки парламент до 1 січня 2019 року дозволив ввезення іномарок за пільговим оподаткуванням, продажі нових автомобілів в Україні майже зупинилися. Як зазначає Олег Назаренко, генеральний директор Асоціації автоімпортерів і дилерів, якщо вдасться пролобіювати закон щодо відміни податку на додану вартість і акцизного податку на автомобілі з електричним приводом, ціна на такі автівки знизиться на 20%, тож ринок відновиться.

Продуктова інфляція у 2017 році дорівнюватиме 15−20%. До березня виробники будуть стримувати зростання вартості харчів, а потім розпочнеться подорожчання.

Ціни на техніку, меблі й одяг також зміняться, адже через підвищення мінімальної заробітної плати до 3 200 грн вони зростуть на 20%, а ще 15% виробники закладають на валютні ризики, тож у підсумку значення на цінниках буде більшим майже на третину від попереднього.


Читати також:

  1. Тренди онлайн-маркетингу в 2017 році
  2. Найперспективніші галузі української економіки у 2017 році
  3. У 2017 році українці житимуть краще
  4. Що очікує українську економіку в 2017 році?
  5. IT-ринок: прогноз на 2017 рік

Тема : News