Де за кордоном українці купують житло?

Українці, які купують квартири за кордоном, найчастіше перевагу віддають квадратним метрам у Греції, Туреччині, Іспанії та Болгарії. У столицях і великих містах цих країн  квартири коштують приблизно стільки ж, скільки й у Києві або навіть дешевше. Про це виданню 7dniv.info розповів Олександр Атлас, експерт з нерухомості.

Зі слів експерта, наші співвітчизники купують житло в цих країнах не тільки зважаючи на привабливі пропозиції, але й через бажання залишитися в тій чи іншій державі після отримання освіти, щоб відправити на навчання дітей тощо.

Приміром, у Болгарії однокімнатна квартира коштує від 15 тис. євро, а в Греції – від 10 тис. євро. Найчастіше українці обирають малосімейки – житло до 20 м2.

У середньому ціна однокімнатних апартаментів у Чехії, Туреччині, Болгарії та Іспанії сягає 18-25 тис. євро. Найчастіше наші співвітчизники купують такі квартири, щоб отримати дозвіл на проживання. Щодо Західної Європи, то тут українці не поспішають придбавати нерухомість.

Також стало відомо, що за умови подальшого спаду цін на новобудови будівництво стане нерентабельним, і забудовники будуть змушені його заморожувати. Про це зазначає Руслан Земляний, експерт з нерухомості.

Зі слів експерта, на ринку нового житла гривневі ціни зараз знижуються. Хоча це й вигідно покупцям, але матеріали, машинні механізми, технології і енергоресурси забудовники змушені купувати за валюту, тож при постійному валютному тиску рентабельність будівництва падає. До цього додається вплив з боку вторинного житла.

Пан Земляний вважає, що першими зупинять будівництво ті забудовники, які недооцінили ризики й економіку проекту.


Читати також:

  1. Українці вкладають кошти у нерухомість за кордоном?
  2. Що українці купують в інтернеті?
  3. Українці все частіше купують через Мережу
  4. Найкращі країни для інвестицій у житло
  5. Нове житло у передмісті Києва стрімко дорожчає

Тема : industry News,News