Де здають в експлуатацію найбільше житла?

Як стало відомо з дослідження агентства “Євро-Рейтинг”, за I-й квартал цьогоріч в обласних центрах Західної України було введено в експлуатацію житла більше, аніж у столиці, Дніпрі, Одесі і Харкові разом.

Так, за аналізований період у Львові, Рівному, Луцьку, Чернівцях, Івано-Франківську, Тернополі, Ужгороді і Хмельницькому було введено 330 тис. м2, натомість у зазначених вище містах-мільйонниках – менше 280 тис. м2.

У розрахунку на тисячу жителів лідирує Хмельницький із результатом 311 м2. У Києві цей показник становить тільки 44 м2.

Також стало відомо, що за останні п’ять років I квартал поточного року став для столиці найгіршим, адже було введено в експлуатацію лише 128,7 тис. м2. Раніше найнижчі показники було зафіксовано в аналогічному періоді 2002 року – 178,8 тис. м2.

Експерти компанії зазначають, що говорити про погіршення стану житлового будівництва в Києві ще зарано. Швидше за все, частина девелоперів вирішила відкласти терміни вводу житла, очікуючи на покращення ситуації на ринку.

Згідно з прогнозами агентства, надалі в Україні збережеться невеликий приріст житлового будівництва, а лідируватимуть обласні центри Західної України. Також не виключено, що показники Києва й інших великих міст до кінця року покращаться.

До речі, квартири на вторинному ринку столиці за підсумками травня здешевіли на 5%, а середня ціна за 1 м2 становила 1 154 дол. Такими є результати дослідження порталу  Address.ua.


Читати також:

  1. У Києві зростає попит на оренду житла
  2. В Україні купують менше житла
  3. Лише 5% житла кияни купують з допомогою держави
  4. Український ринок заміського житла завмер
  5. Західна Україна – лідер із житлового будівництва

Тема : industry News,News