Дедалі більше українців працюють з дому

Із стрімким розвитком цифрових технологій в Україні зростає кількість працівників, що працюють віддалено. Мова йде не про фрілансерів, а про тих, хто перебуває у штаті компанії, але не ходить в офіс постійно, виконуючи роботу через Інтернет.

Так, згідно з результатами дослідження компанії GfK Ukraine, у 2015 році 21% компаній (майже 100 тис. фірм) дозволили своїм працівникам працювати віддалено, тим самим заощадивши кругленьку суму − 1,7 млрд грн на оренді офісів, купівлі обладнання і оплаті комунальних платежів. Натомість співробітники також не витрачали час і кошти на проїзд до офісу. Тож учасники ринку очікують, що в найближчі кілька років кількість компаній, що користуються послугами віддалених працівників, зросте вдвічі.

Зі слів Тетяни Пашкіної, HR-менеджера порталу rabota.ua, айтішники вже давно працюють з дому, а зараз на таку форму зайнятості переходять менеджери з продажів, співробітники контакт-центрів, рекрутери, перекладачі, представники ЗМІ, дистанційні вчителі та інші. Зрозуміло, що не всі можуть виконувати роботу віддалено, особливо це стосується сфер сервісу. І навіть у фірмах, де штат працює на відстані, все одно в офісі присутні керівники, бухгалтери, охоронці, водії.

Пані Пашкіна зазначає, що тренд на віддалену роботу (порівняно із Заходом) в Україну прийшов із п’ятирічним запізненням. Європейський досвід показує, що віддалені працівники принаймні один-два дні щотижня повинні бути в офісі. Зазвичай це понеділок і п’ятниця, коли відбувається постановка завдань, підводяться підсумки роботи.


Читати також:

  1. Більше 50% українців працюють не за фахом
  2. Більшість українців не працюють за здобутою спеціальністю
  3. Пошук роботи в українців займає більше 6 місяців
  4. 40% працівників визначили хмарні технології ключовими для бізнесу
  5. Знайти хорошу роботу в Україні стає дедалі складніше

Тема : industry News,News