Дефіцит зовнішньої торгівлі України збільшився на 7,7%

За 11 місяців 2012 року дефіцит зовнішньої торгівлі України збільшився на 7,7% і становив 13,7 млрд доларів, інформує Державна служба статистики.

За період із січня по листопад минулого року Україна експортувала товарів на 63,08 млрд доларів, показник виріс на 1,9% порівняно з 2011 роком. У той же час імпорт збільшився на 2,9% і становив 76,86 млрд доларів. Коефіцієнт покриття експортом імпорту при цьому став 0,82, йдеться в повідомленні Держстату.

Головним експортним ринком для України стала Російська Федерація (РФ). На її частку припало 25,7% від сукупного обсягу поставок. При цьому основу експорту склали залізничні локомотиви, метали й механічні машини. Варто зазначити, що порівняно з 2011 роком, експорт товарів у РФ скоротився на 10,3%.

До трійки лідерів за обсягом експорту ввійшли також Туреччина, куди було вивезено 5,4% від загального обсягу (чорні метали, жири й масла, добрива), і Єгипет − 4,2% (зернові, жири й масла, чорні метали).

Серед інших великих ринків збуту Польща – 3,8% (руди, чорні метали, шлаки й зола, насіння й плоди олійних рослин), Італія – 3,5% (зернові, чорні метали, насіння й плоди олійних рослин), а також Білорусь − 3,2% (чорні метали, залізничні локомотиви, мінеральне паливо, нафта й перероблені продукти).

Найбільш швидкозростаючим ринком збуту для України став Єгипет. Експортний обсяг у цю країну  виріс більше ніж у 2 рази. Серед інших лідерів Казахстан (+42,3%), Білорусь (+15,1%). Крім РФ, обсяг експорту впав і в Італію (-20,3%), Польщу (-6,4%), Туреччину (-0,5%).

За обсягами імпорту в Україну також лідирує Росія – 32,9% (мінеральне паливо, нафта й перероблені продукти, чорні метали, механічні машини). Другу сходинку посів Китай – 9,3% (електричні й механічні машини, взуттєва продукція). Замикає трійку лідерів-імпортерів Німеччина з 8% загального обсягу імпорту (механічні машини, наземний транспорт, крім залізничного, фармацевтика).

Суттєво виросли імпортні поставки з Білорусі й Китаю – на 24,9% і 23,6% відповідно. Ріст імпорту зі Сполучених штатів становив 14,5%, з Італії – 15,2%, з Польщі – 12,2%. А от поставки від найбільшого імпортера, Російської Федерації, скоротилися на 5,2%.


Читати також:

  1. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році
  2. У березні Україна зберегла негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами на рівні минулого року
  3. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну зменшився
  4. Рівень безробіття в Єврозоні збільшився до 10,8%
  5. В Україні збільшився продаж автомобілів

Тема : News