Держпідприємств стає менше

Щорічно в Україні припиняють свою діяльність близько сотні державних підприємств, заявив Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України. Про це поінформував ubr.ua з посиланням на УНІАН.

Зі слів експерта, 2017 рік ознаменувався доходами для держсектора завдяки п’ятірці підприємств, сумарні прибутки яких більші, аніж всього сектора в цілому.

До речі, пан Нефьодов раніше повідомляв, що за останні 4,5 роки у країні припинили свою діяльність близько 300 держпідприємств. «Державні підприємства хронічно є збитковими через ручний рівень управління», – зауважив він.

Також стало відомо, що Уряд розробив проект закону про приватизацію, який, як очікується, сприятиме прискоренню зростання економіки і знищить корупцію у приватизації. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє «Укрінформ».

Закон дасть змогу зробити приватизацію у країні прозорою і конкурентною, тож кожен підприємець отримає можливість придбати підприємство, у яке він збирається вкладати кошти, зазначив експерт.

Щодо росту вітчизняної економіки, то Прем’єр впевнений, що у 2018 році показник становитиме 3%. Утім, навіть такий підйом буде меншим за дані 2013 року, заявив Олег Устенко, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера.

Окрім цього, Гройсман нагадав, що невеликі державні компанії і майно відтепер можна продавати через систему ProZorro.

Також на засіданні Кабміну Прем’єр зробив заяву про подолання корупції щодо сплати податку на додану вартість, оскільки Уряд ліквідував корупційні схеми.


Читати також:

  1. Спрощенців стає більше
  2. У 2017 році українці житимуть краще
  3. Знайти хорошу роботу в Україні стає дедалі складніше
  4. Українські офісні працівники менше працюють понаднормово
  5. Українці менше цікавляться “хрущівками” і “сталінками”

Тема : News