Держстат: українська економіка зросла

За I квартал поточного року реальний ВВП України зріс на 0,1%, якщо порівнювати з даними за аналогічний період 2015 року. А роком раніше спад становив 17%. Такими є дані Держстату, передає «Інтерфакс-Україна».

У повідомленні зазначається, що вітчизняний ВВП у I кварталі поточного року, якщо зіставляти з попереднім кварталом, зазнав скорочення на 0,7%, натомість у III-IV кварталах 2015 року цей показник мав позитивні значення.

Раніше повідомлялося, що за підсумками минулого року український ВВП просів на 9,9%, хоча темпи спаду квартал до кварталу знижувалися. При цьому номінальний ВВП нашої держави зріс до 1 трлн 979,5 млрд грн, а це більше за дані 2014 року на 26,3%.

Хоча Нацбанк і Мінекономрозвитку вже погіршили очікування щодо українського ВВП за підсумками 2016 року з 2% до 1%, але минулого тижня Степан Кубів, віце-прем’єр-міністр економічного розвитку і торгівлі, озвучив прогноз зростання вітчизняної економіки на рівні 2%. Його слова підтвердив і Європейський банк реконструкції і розвитку, пророкуючи таку ж динаміку і в наступному році.

У той же час Міжнародний валютний фонд передрікає економічний підйом у країні на рівні 1,5% за підсумками поточного року і пришвидшення до 2,5% в наступному.

Також стало відомо, що у квітні офіційний рівень безробіття в Україні впав на 0,1 в.п. порівняно з даними за березень. Такою є інформація Держстату. Так, станом на 1 травня поточного року кількість безробітних становила 434,7 тис. осіб.


Читати також:

  1. Українська економіка “видужує”?
  2. Українська економіка досі йде на спад
  3. Українська економіка погіршує показники
  4. Українська економіка оживає?
  5. Чи зросте українська економіка в 2014 році?

Тема : News