Держзакупівлі переглянуть

Уряд підготував новий законопроект, у якому пропонує зробити онлайн-торги добровільними, а також послабити державний контроль, пише «Комерсант-Україна» у матеріалі «Обратный ход».

Документ, підготовлений Міністерством економічного розвитку й торгівлі, передбачає перегляд механізму реверсивних електронних торгів − зі зниженням ціни для усунення антиконкурентних норм із цієї процедури.

Онлайн-закупівлі з початку 2013 року є обов’язковими для списку товарів і послуг на суму від 100 тис. грн (у будівництві − від 300 тис. грн), а робіт − від 1 млн грн. Разом з тим, Кабмін так і не затвердив ні перелік таких товарів, ні платформи для проведення торгів, ні регламент їх роботи, тому, по суті, механізм таких торгів не працює, пише видання.

Мінекономрозвитку пропонує скасувати обов’язок проведення лише електронних реверсивних торгів. Фахівці відзначають, що в переглянутому варіанті закон про державні закупівлі буде більше відповідати європейським нормам, де онлайн-аукціони проводяться за бажанням покупця.

Так, директор департаменту держзакупівель і держзамовлення Борис Горбанський розповів, що міністерство й західні експерти домагалися того, щоб ця норма стала добровільною, однак уряд не прислухався до їхньої думки. Онлайн-торги необхідні, але із уведенням аукціонів не варто поспішати, за словами експерта, у держави ще малий досвід електронного документообігу − Міністерство юстиції лише нещодавно врегулювало використання цифрового підпису.

Також, згідно із проектом, буде скасована норма, що дає можливість здійснювати закупівлі в одного учасника на товарних біржах.

Крім того, законопроектом запропоновано спростити державний контроль над електронними торгами. Уповноважений контролюючий орган (Мінекономрозвитку) візьме на себе функцію спостерігача, який буде займатися моніторингом ефективності проведення онлайн-закупівель, дотримання норм регламенту й законодавства операторами електронних площ.


Читати також:

  1. Україні допоможуть змінити систему держзакупівель
  2. Узаконено земельні аукціони
  3. Замість перевірок – горизонтальний моніторинг
  4. В Україні щорічний оборот електронних грошей становить близько 2 млрд гривень
  5. Обіг електронних грошей в Україні перевищив мільярд гривень

Тема : News