Дослідження: найбагатші українські міста

Результати регулярного дослідження українських міст, проведеного компанією GfK Ukraine, показали, що Одеса, Київ та Харків є найбагатшими містами України. Розглядались тільки міста з населенням понад 100 тисяч жителів.

В Одесі середній рівень доходів становить 1914 грн в місяць на одну людину, що на 10% більше минулорічного середнього значення (порівнювався середній показник 2010-2012 років із показником 2009-2011 років). У Києві ця цифра дорівнює 1868 грн на місяць (на 7% більше), у Харкові − 1796 грн (на 4% більше), а Донецьк до першої трійки не потрапив.

У повідомленні GfK Ukraine зазначається, що в 2010-2012 роках ТОП-3 міст за рівнем доходів залишився незмінним, хоча Одеса збільшила розрив зі столицею за рахунок більш стрімкого зростання доходів.

У цілому ж у більшості українських міст з населенням понад 100 тисяч осіб спостерігається радше стабілізація ситуації, а в деяких навіть стагнація економіки. Разом з тим, уповільнюється темп збільшення доходів.

Лише в окремих містах Південної і Західної України зафіксовано порівняно високий темп зростання доходів населення. До прикладу, у Миколаєві, Луцьку, Євпаторії, Чернівцях, Івано-Франківську ріст зумовлений активністю сфери послуг і малого бізнесу. Також розвиваються індустріальні міста Донбасу: Алчевськ, Краматорськ і Нікополь.

Під час розрахунку середнього прибутку компанія орієнтувалася на його характеристику респондентами, використовуючи власну методику для її дооцінки у бік збільшення.

До речі, нещодавно повідомлялося, що реальні прибутки українців середнього класу за п’ять років перевищили показник докризового 2007 року всього лише на 8%, хоча номінальне значення прибутків виросло на 70%.


Читати також:

  1. Названі найбагатші міста світу
  2. Дослідження: 13,6 млн людей в Україні користуються інтернетом
  3. Українські банки заробили вдвічі менше
  4. Українські інтернет-користувачі зареєстрували більше мільйона блогів
  5. Українські підприємства минулого року збільшили свої доходи майже вдвічі

Тема : News