Дрібна роздрібна торгівля зникне?

Зі слів лідерів громадського союзу “Національна організація роздрібної торгівлі” Дмитра Опашка і Миколи Ганула, у недалекому майбутньому 50-80 тисяч українських підприємств дрібної роздрібної торгівлі можуть припинити свою діяльність. Таку інформацію повідомляє портал LB.ua.

Подібна ситуація може бути спричинена низкою законодавчих ініціатив. Йдеться про обмеження торгівлі підакцизними товарами, які складають чималу частку асортименту дрібних торгових точок, серед яких здебільшого МАФи і кіоски.

До громадського союзу “Національна організація роздрібної торгівлі” входять кілька сотень роздрібних точок продажів, власники і працівники яких збентежені майбутнім даного бізнесу. Члени союзу зазначають, що попри вже існуючі складнощі із функціонуванням, адмініструванням і оподаткуванням тимчасових споруд, чималу небезпеку становлять ініціативи заборони продажу тютюнових виробів у точках, площа яких становить менше 50 кв метрів.

Також влада планує скоротити кількість ліцензій на продаж тютюнових і алкогольних виробів (запланована квота становить 1 ліцензія на 20 тисяч жителів). У планах також підвищення вартості таких ліцензій у містах з населенням більше 20 тисяч жителів.

На думку організаторів та членів союзу, все це призведе до масового закриття кіосків, процвітання нелегальної торгівлі, а також до втрати робочих місць − 200 тисяч працівників дрібного роздробу залишаться без роботи.

Нагадаємо, що нещодавно агентство Moody’s знизило суверенний рейтинг України, хоча ще у липні прогнозувалося, що за підсумками поточного року ВВП України зросте на 0,2%. Наразі ж аналітики очікують на спад у 0,17%.


Читати також:

  1. Роздрібна торгівля зросла більш аніж на 11%
  2. Падіння промвиробництва в Україні триває, а роздрібна торгівля процвітає
  3. Третина внутрішньої торгівлі перебуває в тіні
  4. Інтернет-торгівля серед лідерів вітчизняної економіки
  5. Рада зобов’язала телекомпанії додавати субтитри у випуски новин

Тема : News