Економічний консалтинг: в Україні знову загострилася інфляція

У вересні цьогоріч ціни в Україні знову зросли опісля двох місяців інфляційного “затишшя”. Інфляція за аналізований місяць становила 2,3%, а від початку року показник сягнув 41,4%. Згідно з даними Держстату за півтора року інфляція становила 77%.

Вереснева інфляція була спричинена завершенням сезонного здешевшання овочів і фруктів. У липні овочі і фрукти здешевшали на 21,6%, а у серпні − ще на 16,2%. Натомість на початку осені здорожчання цієї групи продуктів становило 6,2%. Також зросли ціни на яйця (+9%), сало (+5,7%). Загалом вересневі цінники на продукти порівняно з серпневими додали 1,2%.

Комунальні платежі і ціни на енергоносії зросли на 2,4% за рахунок підвищення від 1 вересня тарифів на електроенергію (+24,9%). Традиційно здорожчали освітні послуги (+6,9%). Зокрема, оплата за навчання у вишах зросла на 12,1%, а витрати на “безкоштовну” середню освіту зросли на 11,1%.

Найбільш суттєво зросла вартість взуття і одягу (+18,3%). Таке здорожчання експерти пояснюють початком продажів речей осінньо-зимових колекцій, які традиційно дорожчі, аніж літні.

Попри таке здорожчання у Мінекономрозвитку зазначають, що попри стрибок інфляції у вересні в річному вираженні продовжується тенденція вповільнення середнього рівня інфляції − з 52,8% у серпні до 51,9% у вересні. На думку чиновників, інфляційна хвиля згасає, а макроекономічна ситуація в країні стабілізується.

До речі, в Мінекономрозвитку  прогнозують зростання української економіки вже у 2016 році. Про це зазначив Айварас Абромавічус, міністр економічного розвитку і торгівлі, на своїй Twitter-сторінці.


Читати також:

  1. Інфляція в Україні може сягнути 25%
  2. В Україні знову зростуть ціни?
  3. Інфляція у єврозоні вповільнилася
  4. Зростання цін в Україні сповільнилося?
  5. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%

Тема : News