Експерти очікують зниження ВВП України, уряд не погоджується

Інвестиційний банк Goldman Sachs очікує зниження валового внутрішнього продукту України (ВВП) в 2013 на 1,8%, передає агентство Bloomberg.

Так, за оцінками аналітиків компанії, ВВП України в останньому кварталі 2012 року опустився на 1,8%, тоді як у ІІІ кварталі зниження становило 1,3%.

Зростаючий обсяг боргових виплат уряду, погіршення фіскальних умов, різкий дефіцит зовнішньої торгівлі погіршили макроекономічні показники української економіки, відзначають в агентстві.

Економіка держави, швидше за все, перебуває в стані рецесії, додає Bloomberg.

Також аналітики нагадали, що востаннє валовий внутрішній продукт країни знизився в 2009 році внаслідок світової економічної кризи.

Песимістичний у своїх прогнозах і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Він прогнозує ріст української економіки лише на 1%.

У звіті про регіональні економічні перспективи, опублікованому на початку тижня, ЄБРР знизив до нуля оцінку росту ВВП України за минулий рік, при цьому три місяці тому очікував її ріст на 1%.

Експерти ЄБРР пояснюють такі прогнози вповільненням економіки в III-IV кварталах 2012 року, яке відбулося не в останню чергу через тривалий спад у промисловості.

Разом з тим, у розріз із думкою аналітиків виступає прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Глава уряду певен, що Україна все-таки зможе домогтися росту ВВП цього року на 3-4%.

Всупереч несприятливим світовим економічним умовам, наша держава може все-таки досягнути такого росту ВВП цього року при інфляції приблизно в 3%, запевнив Азаров, відкриваючи чергове засідання Кабінету Міністрів.

При цьому в 2014 році Україна може вийти на ще більш високі темпи розвитку, уважає Прем’єр.

Для досягнення таких показників Кабмін розробляє державну програму активізації й розвитку економіки на 2013-2014 року, яка покликана активізувати до  максимальної динаміки пріоритетні галузі.


Читати також:

  1. Інвестори очікують зниження прибутку глобальних корпорацій
  2. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  3. Експерти розповіли про економічні очікування на 2013 рік
  4. Президент Асоціації консалтингових фірм Олександр Бойко взяв участь у з’їзді Федерації роботодавців України
  5. ЄБРР допоможе Україні… після МВФ

Тема : News