Експерти розповіли про економічні очікування на 2013 рік

Наступний рік Україна зустріне із черговим спадом економіки на тлі збільшення валютних ризиків. У разі зниження попиту на продукцію підприємства почнуть скорочувати персонал, однак уже до середини 2013 року ситуація може покращитися, пише видання «Коммерсантъ-Украина».

Українська економіка в році, що минає, знову зіткнулася із загрозою рецесії. Так, після досить високих темпів росту ВВП у першому-другому кварталі (2-3%) на початку літа були зафіксовані перші кризові прояви. Крім того, у червні промисловість уперше з 2010 року показала спад виробництва.

Враховуючи всі негативні фактори, експерти очікують приріст економіки за підсумками року на рівні 0-0,5%.

Негативні прогнози не заперечують і в Кабінеті Міністрів, в 2013 році темпи росту ВВП країни опустяться до рівня 3,4%, уважають експерти уряду. Разом з тим, незалежні експерти налаштовані більш скептично, вони очікують ріст ВВП не більше як на 2,9%.

У першому півріччі 2013 року українська економіка продовжить показувати негативні темпи розвитку, а ріст валового продукту почнеться тільки в ІІІ кварталі, прогнозує генеральний директор ІК Dragon Сapital Томаш Фіала.

Підтверджує негативні прогнози також виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко. На його думку, найбільші проблеми викличе обслуговування зовнішніх боргів і вповільнення темпів проведення ключових реформ. Так, Кабмін не зважується підвищити вартість газу для населення, що виступає однією з умов поновлення співробітництва із МВФ. При цьому збережеться тиск на курс гривні, що стане причиною зниження притоку інвестицій у країну, говорить пан Устенко.

Також за підсумками 2012 року бізнес одержав суттєво менший прибуток, ніж очікували. Це змусило багато підприємств мінімізувати витрати, у тому числі шляхом скорочення штату. Імовірно, такий тренд продовжиться й у наступному році, уважають експерти.

Можливим виходом із ситуації стане якнайшвидша девальвація національної валюти. За словами керівника аналітичного департаменту SP Advisors Віталія Ваврищука, нинішня ситуація не така критична, як в 2008 році, тому дієвим буде ослаблення гривні на 10-15%. Таке рішення підвищить конкурентоспроможність експорту й залучить у країну іноземних інвесторів, уважає Ваврищук.


Читати також:

  1. Несподівані економічні прогнози на 2013 рік
  2. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році
  3. ВВП України в I півріччі 2012-го становив 2,5%
  4. Аналітики: У 2012 році ВВП України зросте на 4%
  5. G20 попереджають про ризики для глобальної економіки

Тема : News