Експорт до країн Євросоюзу зріс на 4%

Торік вітчизняний експорт до країн Євросоюзу зріс на 3,7%, зазначено на сайті представництва ЄС, пише УНІАН.

У повідомленні йдеться, що Європейський Союз зараз є найкрупнішим торговим партнером нашої держави, і в 2016 році з урахуванням імпорту торговий обіг між Україною і ЄС зріс на 8,1%, що свідчить про ефективність зони вільної торгівлі.

Очікується, що протягом наступних семи років з ходом імплементації Угоди про асоціацію буде спостерігатися ще активніше зростання, адже вітчизняний експорт отримає позитивний результат від приведення до відповідності законодавства і техвимог з ЄС.

Також стало відомо, що в 2016 році імпорт товарів і послуг в Україні покращився на 3,7% до 44,548 млрд дол., у той же час експорт товарів і послуг втратив 4,1% і становив 44, 885 млрд дол.

Втім, режим вільної торгівлі України з ЄС не зміг перекрити втрати від погіршення торгових умов з РФ. Про це стало відомо з повідомлення представництва Євросоюзу в Києві, експерти якого проаналізували дані Держстату.

Так, за підсумками минулого року від обмеження на транзит вітчизняних товарів з боку Росії Україна недоотримала 1 млрд дол., а чисті втрати становили 520 млн дол.

Окрім цього, днями ВРУ ратифікувала Угоду щодо приєднання України до програми Європейського Союзу з підтримки бізнесу COSME, що допоможе залучити кошти ЄС для адаптації українського бізнесу до торгівлі з Європейським Союзом. Завдяки цьому українські підприємства зможуть швидше представити свою продукцію на міжнародному ринку.


Читати також:

  1. Експорт української с/г продукції до країн ЄС зріс на 16%
  2. Україна увійшла в ТОП-25 світових імпортерів
  3. Експорт українських товарів в ЄС виріс
  4. Український експорт: на що очікувати в 2017 році
  5. Експорт і імпорт товарів відчутно впав

Тема : News