Експорт українських товарів в ЄС виріс

Експорт вітчизняних товарів до країн Євросоюзу за період січень-вересень поточного року зріс на 10,7%, що у фінансовому вираженні дорівнює $1,3 млрд, досягнувши суми в $13,4 млрд. Про це повідомляють у Мінекономрозвитку, передають Вісті.

У повідомленні уточнюється, що частка країн Європейського Союзу сягнула 35% від усіх експортно-імпортних операцій України. Наразі європейський напрям займає 32% у загальному обсязі вивозу товарів українського виробництва, хоча за такий період роком раніше цей показник становив 26%.

Тож, на думку експертів Мінекономрозвитку, можна заявити, що частка експорту в країни Європи зростає від моменту введення торгівельних преференцій для України зі сторони ЄС. Так, від травня по вересень цьогоріч обсяг експорту до ЄС зріс на 11% (або на $679,4 млн), якщо порівнювати з аналогічним періодом 2013 року, коли преференцій ще не було.

Що стосується імпорту з Європи, то він нинішнього року скоротився на 21,3%, але його частка все ще більше, аніж частка експорту ─ 38,3%.

Зі слів Олександра Пасхавера, президента Центру економічного розвитку, в умовах, коли і експорт, і імпорт скорочується, будь-яке збільшення показників експорту варто розглядати як позитивне зрушення, адже експорт українських товарів у Росію впав на 50%, але майже половина цього падіння була компенсована приростом експорту в Європу.

Також днями стало відомо, що за січень-серпень 2014 року Україна збільшила експорт живих тварин на 110%, до 9,4 млн дол. Експорт риби і ракоподібних зріс на 45,7%, зернових культур ─ на 21,4%, жирів і масел рослинного і тваринного походження ─ на 13,3%, овочів ─ на 10,6%.

Натомість “просіли” показники експорту насіння і плодів олійних рослин (на 27,3%), продуктів переробки овочів (на 19,4%), а також мукомельно-круп’яної продукції (на 17,2%). Такі дані надає agravery.com із посиланням на інформацію Держстату.


Читати також:

  1. Частка українських товарів у продажі зросла до 59,2%
  2. Експорт української електроенергії становив $400 млн
  3. Експорт української с/г продукції до країн ЄС зріс на 16%
  4. Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в І кварталі виріс на 1,3%
  5. У березні Україна зберегла негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами на рівні минулого року

Тема : News