Фінансовий лізинг в Україні: що нового?

Як стало відомо на круглому столі “Розвиток ринку лізингу в Україні: нові можливості для фінансування бізнесу, новий рівень захисту прав споживачів”, фінлізинг може стати вдалою альтернативою фінансування для малого і середнього бізнесу.

Захід був організований Проектом USAID “Трансформація фінансового сектору” спільно з асоціацією “Українське об’єднання лізингодавців” і комітетом ВРУ, що займається питаннями фінполітики і банківської діяльності, повідомляє FinPost.

На круглому столі обговорювали проект Закону “Про фінансовий лізинг”, який 19 квітня 2017 року був зареєстрований в Парламенті  в оновленій редакції за номером № 6395. Також експерти говорили про популяризацію фінансового лізингу, що може неабияк пожвавити діяльність українського бізнесу.

За словами Роберта Бонда, керівника Проекту USAID “Трансформація фінансового сектору”, лізинг може стати рушієм для розкриття потенціалу українського малого і середнього бізнесу, а також сприятиме створенню робочих місць у промисловому і сільськогосподарському секторах економіки України.

Експерт підкреслив, що фінансовий лізинг – це інструмент, що має великий потенціал до стрімкого зростання у випадку, якщо буде створено відповідний нормативно-правовий режим, а також режим оподаткування з метою залучення потрібного капіталу.

Іван Вишневський, експерт Проекту USAID, зазначив, що в Європі лізинг є альтернативою кредитуванню. Так, у Польщі частка малого і середнього бізнесу, що користується лізингом, становить 39%, у Німеччині цей показник дорівнює 34%, а в Естонії – 32%. Натомість в Україні таких підприємств менше 4%.

Нагадаємо, що в нашій державі фінансовий лізинг можуть використовувати суб’єкти підприємництва всіх форм власності. Так, за допомогою лізингу можна отримати права на володіння і користування потрібним обладнанням або іншим майном за відсутності необхідних обігових коштів.


Читати також:

  1. Ринок e-commerce в Україні: що нового?
  2. Смартфони нового покоління: які вони?
  3. Банкіри пропонують ввести часткову заборону на зняття депозитів
  4. В Україні з’явилася нова соціальна мережа
  5. Україні допоможуть змінити систему держзакупівель

Тема : News