Фінансування держпрограм у агросекторі збільшать

Україна відсвяткувала день працівника сільського господарства. Президент Віктор Янукович привітав аграріїв з високими темпами росту. За десять місяців поточного року приріст виробництва у секторі склав 17%.

Аграріїв Києво-Святошинського району вітали і в Ірпені. У стінах Національного університету податкової служби України ректор і представники місцевої влади нагородили кращих подяками та подарунками. Наступного року обіцяють ще більше допомоги землеробам. Згідно проекту державної програми економічного і соціального розвитку України, у наступному році прогнозується зростання виробництва валового продукту у сільському господарстві на 5,4%.

На середину місяця в Україні було посіяно 8,049 млн. га озимих зернових культур. Пшеницею – майже 6,5 млн. га, житом – 327,1 тис. га, ячменем – 1,22 млн. га. За підрахунками профільного міністерства, це 99% від прогнозованого обсягу. Втім, вітчизняному аграрному комплексу не вистачає сільгосптехніки, відзначають експерти. Потреби тільки в зернозбиральному обладнанні оцінюють у 110-120 тис. комбайнів. Сьогодні в Україні працюють лише 63 тис. машин. До того ж парк зношений на 70-80 %, третина взагалі ремонту не підлягає.

Цього року аграрії закупили сільгосптехніки на 3,2 млрд. грн. Протягом восьми місяців були придбані більше 10 тис. одиниць. Це значно перевищує показники минулих років, але потреби аграріїв не задовольняє, каже міністр аграрної політики Микола Присяжнюк.

У проекті бюджету на наступний рік передбачено виділення 7,2 млрд. грн. на закупівлю матеріально-технічних ресурсів для потреб сільгоспвиробників, говорить заступник голови парламентського комітету з питань бюджету Петро Мельник. Це на 3,7 млрд. грн. більше, ніж у поточному році. Через це збільшено видатки Аграрного фонду, які пов’язані із зберіганням, перевезенням, переробкою сільськогосподарської продукції.

Збільшать й фінансування державних програм. У наступному році планується нарощувати виробництво продукції рослинництва та тваринництва через реалізацію програми “Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі”, на яку планують виділити 1,2 млрд. грн. На проект “Фінансова підтримка створення оптових ринків сільськогосподарської продукції” – 200 млн. грн. Для порівняння – в поточному році на цю програму виділили лише 10 млн. грн.

Загалом на аграрний сектор у проекті державного бюджету 2012 року заклали 39 мільярдів гривень.


Читати також:

  1. Morgan Stanley погіршив прогноз зростання світової економіки

Джерело : Український Бізнес Ресурс   |   Тема : News