Fitch: Україні необхідна підтримка МВФ

Без підтримки МВФ у наступному році Україну може очікувати падіння рейтингів, а також девальвація гривні. Такий прогноз дає міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

В агентстві вважають, що в 2013 році потреба країни у зовнішньому фінансуванні зросте на тлі різкого збільшення виплат з боку Уряду і Національного банку України МВФ, які виростуть до 6 млрд дол. Аналітики вважають такий рівень виплат непідйомним для України, тому Уряду знадобиться часткове рефінансування від МВФ.

За прогнозами Fitch Ratings, відновлення угоди з МВФ дозволить знизити ризик рефінансування, а також підвищить довіру інвесторів і збереже доступ на ринки. Крім іншого, це б стимулювало владу до відновлення бюджетного процесу і розв’язання економічних і фінансових проблем.

Також в агентстві звертають увагу на можливі ризики значного зниження курсу гривні при подальшому ослабленні фінансових резервів.

Ослаблення гривні збільшить навантаження з боку зовнішніх боргових зобов’язань, що призведе до більш високого рівня інфляції. Крім того, заходи щодо захисту гривні спричинять подальше скорочення валютних запасів, а обмеження ліквідності в банківській сфері призведе до зростання процентних ставок, що негативно впливає на зростання економіки, йдеться в звіті Fitch.

Зараз же очікування девальвації в прогнозі Fitch по курсу гривні до американської валюти відображені на рівні 8,8 грн /дол. до кінця поточного року.

Агентство присвоїло Україні рейтинг «B» зі стабільним прогнозом. При цьому в найближчій перспективі прогноз гостро залежатиме від можливості країни отримувати зовнішні позики для стабілізації резервів.

Аналітики Fitch вважають необхідною умовою отримання доступу до фінансування МВФ в 2013 році. Без нього існує ризик подальшого скорочення резервів і знецінення гривні, що в результаті приведе до пониження рейтингів, резюмують у Fitch.

Нагадаємо, раніше в Кабміні заявили, що вважають пріоритетною позицією продовження розпочатої в 2010 році програми співпраці з Фондом без розроблення нової.


Читати також:

  1. Інвестори очікують зниження прибутку глобальних корпорацій
  2. В Україні з наступного року зміняться правила оформлення квартир
  3. Влада зробить крок назустріч бізнесу?
  4. Третина співробітників вважають свого боса некомпетентним
  5. Експерти прогнозують дефіцит торгового балансу в 2012 році

Тема : News