Гривня – найбільш недооцінена валюта світу

Як стало відомо з інформації The Economist, курс гривні визнали недооціненим на 68,8%, що є найвищим показником у світі, якщо порівнювати з іншими валютами, пише from-ua.com.

У виданні наведені дані нового індексу “Біг Мака”, який складають економісти The Economist протягом 30 років для визначення паритету купівельної спроможності.

В основі цього індексу ідея, згідно з якою в різних країнах вартість одного і того ж товару повинна бути приблизно однаковою. Для універсальності таких підрахунків експерти обрали “Біг Мак”, адже його склад залишається майже незмінним, і продається він в усьому світі.

Саме українська гривня визнана найбільш недооціненою валютою світу, у той час як найбільш переоціненим виявився швейцарський франк (на 30,8%). Окрім цього, суттєво завищені курси норвезької і шведської крони – на 9,3% і 3,7% відповідно.

За підсумками дослідження в Україні “Біг Мак” коштував 1,57 дол. (або майже 39 грн), а в США – 5,04 дол.

До ТОП-3 найбільш недооцінених валют світу, окрім української, увійшли малайзійська (на 60,6%) і російська (на 34,2%).

Також стало відомо, що очікує на гривню цієї осені. Зі слів Олександра Охріменка, економічного експерта, до кінця року курс нацвалюти не перевищить 27 грн за умови, якщо Нацбанк не вводитиме нові заборони і обмеження. Втім, у разі “банкопаду” або введення нових заборон курс може підскочити до 30 грн/дол.


Читати також:

  1. Apple – найбільш інвестиційно приваблива компанія
  2. Рейтинг найбільш соціальних брендів світу
  3. Рейтинг найбільш надійних банків світу
  4. Рейтинг найбільш шанованих компаній світу
  5. Складено рейтинг найбільш привабливих регіонів для інвестування

Тема : News