Інфляція пришвидшиться?

Попри те, що в червні-липні поточного року Мінекономрозвитку зафіксувало дефляцію, за підсумками року зберігається раніше оприлюднений прогноз – 12%.

Експерти пояснюють дефляцію сезонними чинниками, пише Сегодня.ua. Так, у червні дефляція становила 0,2%, а в наступному місяці – 0,1% у перерахунку до попереднього місяця. Серед причин – сезонне збільшення на ринку пропозиції сільськогосподарської продукції, внаслідок чого ціни впали як на продукцію рослинництва, так і тваринництва. Падіння цін також зачепило і сегмент молочної продукції через надлишок сировини на ринку.

Експерти Мінекономіки також зазначають, що овочі за останні два місяці втратили в ціні в середньому 27,5%, а молоко – 2,2%. Також мав місце традиційний літній спад цін на взуття і одяг – за останні два місяці спад становив 5,4%.

У Мінекономрозвитку також зазначають, що свою роль відіграло укріплення курсу нацвалюти до долара, яке відбувалося п’ять місяців поспіль. Загалом за цей період середньомісячний офіційний курс гривні ревальвував на 6%, що одразу відобразилося на цінах внутрішнього ринку.

Ціни на закордонні товари також падали. Зокрема здешевшала аудіотехніка, обладнання для обробки інформації, фототехніка – на 1%; обладнання для прийому, запису і відтворення зображення і звуку – на 1,2%. На транспортні засоби ціни знизилися на 0,4%. Незначний внутрішній попит також знизив тиск на ціни. Це неабияк пов’язано зі скороченням кредитування домогосподарств, а також стриманою монетарною політикою.


Читати також:

  1. Економічний консалтинг: в Україні знову загострилася інфляція
  2. Інфляція в Україні може сягнути 25%
  3. Інфляція в Україні зростає?
  4. Промисловість відновлюється
  5. Якою буде інфляція у 2015 році?

Тема : industry News,News