Інфляція у єврозоні вповільнилася

Як свідчать попередні дані Статистичного управління ЄС, у вересні поточного року інфляція у єврозоні у річному вираженні становила 0,3%. Таку інформацію повідомляє ресурс finance.ua. Також вповільнилися темпи зростання споживчих цін із серпневих 0,4%, що є мінімальним значенням від жовтня 2009 року. Дані показника співпали з консенсус-прогнозом економістів, що були опитані компанією Bloomberg.

Вже дванадцять місяців поспіль інфляція у валютному блоці залишається на рівні нижче одного відсотка, хоча Європейський центральний банк прогнозував рівень трохи нижче 2%. Зі слів Кристофера Меттіса, економіста Sparkasse Suedholstein, повільне зростання споживчих цін є сигналом низької економічної активності у єврозоні. На думку експерта, наразі економіка є досить слабкою, і він не бачить у короткостроковій перспективі ознак покращення ситуації.

У вересні поточного року звідний індекс споживчої і ділової довіри до економіки єврозони впав до мінімальних 99,9 п. з листопада 2013 року, свідчать дані Єврокомісії. За минулий місяць показник дорівнював 100,6 п.

У валютному блоці енергоносії здешевшали на 2,4% у перерахунку на річні темпи опісля падіння на 2% у серпні. Послуги здорожчали на 1,1%, а алкоголь і тютюнові вироби − на 0,2%.

Також стало відомо, що темпи зростання глобальної економіки пришвидшаться у 2015-16 рр., втім, зростання не буде рівномірним. Про це йдеться у прогнозі Global Economic Outlook, GEO, який щоквартально готується фахівцями Fitch Ratings.


Читати також:

  1. Споживчі настрої в Україні покращилися
  2. Рівень безробіття в Єврозоні збільшився до 10,8%
  3. В Україні падають обсяги автовиробництва
  4. У єврозоні збільшилися роздрібні продажі
  5. Експерти погіршили оцінки росту українського ВВП

Тема : News