Інфляція в Україні: чого чекати українцям?

На кінець поточного року в Україні показник інфляції становитиме 13%. Про це повідомляється в прогнозі Міжнародного центру перспективних досліджень, оголошеному на брифінгу в «Укрінформі».

Так, Олександр Жолудь, керівник проекту «Економічний прогноз», зазначив: «Річна інфляція за підсумками року очікується на рівні 13%, а цей показник є близьким до цільового, що розрахований Нацбанком».

Таку ситуацію експерт пояснює тим, що підвищення тарифів на газ буде суттєво нижчим порівняно із минулим роком. Окрім цього, курс гривні менше впливатиме на ціни. Так, з березня-квітня поточного року пан Жолудь  очікує на істотне вповільнення темпів інфляції, а наразі показник становить 32%.

За даними НБУ, у лютому цьогоріч у річному вимірі споживча інфляція вповільнилася до 32,7%. На кінець 2016 року її показник становитиме 12%, можливе відхилення у 3%, повідомляє Нацбанк.

До речі, за інформацією ЦРУ, в Україні інфляція досягла критичного рівня, повідомляє cia.gov. За 2015 рік її показник у нашій державі був визначений на рівні 49%, нижче в рейтингу тільки Венесуела, але тільки тому, що в ЦРУ немає даних щодо цієї країни.  Слід зазначити, що в Україні рівень інфляції вищий, аніж в державах, де тривають військові дії, − Сирії (33,6%), Південному Судані (41,1%), Ємені (30%). У Росії показник становив 15,4%, а в Білорусі – 15%.

Агентство Fitch прогнозує, що обвал економіки України зупиниться, і за підсумками 2016 року країну очікує незначний приріст ВВП і стабілізація курсу нацвалюти – 25 грн/дол. Інфляції передбачається на рівні 17%.


Читати також:

  1. Інфляція в Україні може сягнути 25%
  2. Інфляція в Україні зростає?
  3. Економічний консалтинг: в Україні знову загострилася інфляція
  4. МВФ прогнозує інфляцію в Україні на рівні 7%
  5. Зростання цін в Україні сповільнилося?

Тема : News