Інфляція в Україні може сягнути 25%

За результатами листопада в Україні споживчі ціни зросли ще на 1,9%, тож у сукупності за 11 місяців поточного року ріст становив 21,2% порівняно із груднем 2013-го. Такі дані повідомляють “Вісті” із посиланнями на статистику Держстату.

Експерти не виключають, що за підсумками 2014 року рівень інфляції може досягнути позначки у 25% і навіть перевищити її.

Так, найбільш суттєво на ріст інфляції у листопаді вплинуло зростання тарифів на житлово-комунальні послуги, адже загальне зростання цін на житло і комуналку досягнуло 4,4% (тариф на опалення зріс на 26,8%, а на гарячу воду − на 6,9%). Також зросли ціни і на тверде паливо − 6,3%.

Вартість одягу та взуття зросла на 2,4%. На такий же відсоток підвищилися розцінки на охорону здоров’я, ціни на ліки показали приріст на 3%.

За аналізований період цінники на продукти і безалкогольні напої зросли на 1,3%. У листопаді найбільш помітно здорожчали овочі, перероблені зернові і рис (на 4,4−6,2%). Вартість молока, молочних продуктів, сала, макаронних виробів, соняшникової олії, яєць, риби і рибних продуктів, яловичини, м’яса птиці зросла на 1,5-3,6%. Натомість ціни на цукор, фрукти і свинину “просіли” на 2,3−5,7%.

Що стосується підсумкового річного показника інфляції, то різні структури прогнозують різні цифри. Так, експерти НБУ очікують на 25%-ве зростання споживчих цін, натомість уряд повідомляє про вповільнення темпів зростання споживчих цін. Так, у листопаді інфляція вповільнилася до 1,9%, натомість у жовтні показник дорівнював 2,4%, а у вересні − 2,9%.

Втім, зі слів Володимира Ланового, президента Центру ринкових реформ, реальний річний показник інфляції дорівнюватиме майже 27%. Адже, за підрахунками експерта, у грудні інфляція становитиме 4,5%.


Читати також:

  1. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%
  2. Інфляція у єврозоні вповільнилася
  3. Вторинне житло в Києві зросло у ціні
  4. Депозитні ставки показують реальну інфляцію в Україні
  5. У травні в Україні знизилися споживчі ціни

Тема : News