Інфляція в Україні зростає?

За підсумками 2016 року інфляція в Україні може становити 20-25%, перевищивши вдвічі рівень інфляції, прогнозований урядом – 12%. Про це зазначив Олексій Дорошенко, директор Української асоціації постачальників торгівельних мереж під час прес-конференції в Києві, повідомляє УНІАН.

Пан Дорошенко зазначив, що за один рік неможливо знизити інфляцію в чотири рази, тому озвучений ним показник за підсумком 2016 є абсолютно реальним.

Окрім цього, експерт відзначив, що хоча інфляція в 2015 році становила 45%, але товари здорожчали дуже нерівномірно. Так, найбільше ціни піднялися на товари щоденного попиту, зокрема на продукти харчування. Що стосується цієї групи товарів, то цінники зросли на 50-70%.

Так, овочі за жовтень здорожчали на 80%, а за підсумками року – на 100%. Стрімко зростали ціни на макарони, хліб, борошно. Цьогоріч тенденція здорожчання товарів збережеться: ціни зростуть на борошно і макарони, соціальні сорти хліба, недороге м’ясо і курятину, молокопродукцію, олію.

Дорошенко зазначив, що рівень купівельної спроможності населення наразі є низьким, адже люди витрачають більшу частину своїх прибутків на дешеві продукти харчування.

На думку експерта, ціни можуть зрости ще більше, якщо влада продовжуватиме за рахунок інфляції виплачувати соціальну допомогу і друкувати гроші.

До речі, станом на 18 січня безготівковий курс долара становив 24,60-24,80 грн. Котирування після суботнього закриття міжбанку додали одразу 40 коп. Експерти прогнозували зростання курсу долара у другій половині січня через невисоку ділову активність,  відкладений через свята попит і дефіцит валюти на готівковому ринку і міжбанку, повідомляє ubr.ua.


Читати також:

  1. Економічний консалтинг: в Україні знову загострилася інфляція
  2. Інфляція в Україні може сягнути 25%
  3. Як в Україні змінилися ціни від початку року
  4. В Україні рекордно здорожчали продукти
  5. В Україні зростає роздрібна торгівля

Тема : News