Інфляція в єврозоні пришвидшилася

У грудні минулого року в єврозоні споживчі ціни підвищилися на 1,1% у річному вираженні. Про це свідчать дані Євростату, пише видання Finance.ua. Порівняно з листопадом показник зріс на 0,5%. Це максимальне значення від вересня 2013-го.

За повідомленням MarketWatch, раніше консенсус-прогноз аналітиків передрікав, що споживчі ціни підвищаться на 1% у річному вираженні.

Показник інфляції без врахування вартості харчів, алкоголю та енергоносіїв наприкінці минулого року збільшився з 0,8% до 0,9%. Це так званий індекс  CPI Core, зростання якого в грудні стало максимальним за останні п’ять місяців.

Пришвидшення темпів інфляції в єврозоні насамперед пов’язане зі зростанням цін на енергоносії через здорожчання нафти. Так, у кінці року вартість Brent збільшилася на 12,6%. Хоча в листопаді ціни на енергоносії в регіоні знизилися на 1,1%, але в грудні зросли на 2,5%.

За звітний період харчі, алкоголь і тютюн здорожчали на 1,2%, а за послуги доведеться платити на 1,2% більше.

У Німеччині споживчі ціни, розраховані за стандартами Євросоюзу, в річному вираженні в грудні зросли на 1,7%. Це стало найбільшим підйомом від липня 2013-го. Наприкінці минулого року інфляція в Іспанії сягнула 1,4%, а у Франції – 0,8%.

Також стало відомо, що станом на 1 січня міжнародні резерви України становили 15 млрд 539 млн дол., повідомляє прес-служба Нацбанку, пише ubr.ua. За підсумками року, що минув, показник зріс на 2,2 млрд дол., або на 17%.


Читати також:

  1. У єврозоні зафіксована рекордна дефляція
  2. Інфляція у єврозоні вповільнилася
  3. Ціни в єврозоні знизилися
  4. Інфляція в Україні може сягнути 25%
  5. Споживчі ціни в Україні підскочили на 13%

Тема : industry News,News