Інноваційні компанії цікавлять інвесторів

За останні п’ять років в Україні було проінвестовано 400 інноваційних компаній на суму трохи більше ніж $400 млн, пише видання AgroPortal.

Такий результат є хорошим, але українським інноваційним компаніям бракує фінансових вливань на початкових стадіях (Seed). Таку думку висловив Андрій Колодюк, голова наглядової ради UVCA, керуючий партнер AVentures Capital.

Експерт зазначив, що значний відсоток від загальної суми надходжень – це великі угоди, які неабияк змінюють інвестиційну картину. Також пан Колодюк повідомив, що венчурний ринок України – чи не єдиний у світі, який сформувався без будь-якої держпідтримки.

Зараз у країні працює робоча група, яка розглядає проект створення Фонду фондів, що фінансуватимуться як державою, так і приватними особами. Метою його створення є об’єднання інвесторів. Якщо проект буде реалізовано, додаткове фінансування на різних стадіях отримають 800 інноваційних компаній, тож кількість інвестицій і їх обсяг зросте, як мінімум, удвічі.

До речі, іноземні компанії стали інвестувати в українську економіку активніше. Зі слів Гліба Вишлінського, члена ради Реанімаційного пакета реформ, зростанню інвестпривабливості України сприяє стабілізація ситуації на сході держави, очищення банківської системи і стабільність курсу валют. Завдяки цьому відновилося економічне зростання України, тож внутрішній ринок стає привабливішим для інвесторів.

Втім, надходження інвестицій у країну не на високому рівні, адже після початку АТО показник знизився вдесятеро. Так, у 2013 році надійшло $4,5 млрд, а в 2014 – лише $400 млн.

Інвестори оминають своєю увагою Україну, перш за все, через корупцію і недовіру до судової системи.


Читати також:

  1. Китай у трійці лідерів світових інвесторів
  2. Іноземні компанії скорочують українців
  3. Українські компанії планують вихід на ринок ЄС
  4. Названі найбільші компанії у світі
  5. Як криза вплинула на українські компанії і працівників?

Тема : News