Інтерес до лізингу зростає

Як стало відомо з повідомлення Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців», за дев’ять місяців поточного року компаніями-учасниками було надано техніки та обладнання в лізинг більше, ніж за весь 2016 рік, повідомляє Ubr.ua.

Так, упродовж трьох кварталів 2017-го обсяг нового бізнесу, не враховуючи плату за користування предметом лізингу, становив 6,8 млрд грн, а це вдвічі більше за обсяги аналогічного періоду торік. Показник також виявився на 8% вищим за обсяг фінансування за весь 2016 рік.

За аналізований період портфель лізингових компаній − членів Асоціації становив 10,6 млрд грн, а зростання від початку року сягнуло 474 млн грн.

Також стало відомо, що на тлі збільшення фінансування вітчизняного бізнесу за допомогою інструментів фінлізингу скоротилися обсяги банківського кредитування – на 14,5 млрд за дев’ять місяців поточного року.

Серед причин, що сприяли покращенню ситуації на ринку послуг лізингу, називають розширення джерел фондування компаній, що займаються лізингом.

До речі, раніше повідомлялося, що обізнаність українських підприємств щодо інструментів лізингу залишається вкрай низькою, адже часто підприємці не знають, що можна розвивати бізнес не лише за допомогою банківських кредитів.

Так, зі слів Івана Вишневського, експерта проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», не більше 4% малого і середнього бізнесу в Україні використовували лізинг у своїй діяльності. До прикладу, у сусідній Польщі показник становить 39%.


Читати також:

  1. Українська економіка зростає через ціни
  2. Будівництво торгових центрів стрімко зростає
  3. Ринок хмарних технологій зростає
  4. Фінансовий лізинг в Україні: що нового?
  5. Обсяг капінвестицій за I квартал скоротився на 13 млрд грн

Тема : News