Інвестиції в український агросектор скоротилися

За дев’ять місяців поточного року прямі іноземні інвестиції (далі – ПІІ) у вітчизняний агросектор скоротилися на 8,5%, про що повідомив Микола Кисіль, заввідділу інвестицій ННЦ “Інститут аграрної економіки”.

У повідомленні йдеться, що за січень-вересень обсяги прямих іноземних інвестицій у сільське господарство, полювання і надання супутніх послуг становили $547,5 млн, а це на $69,6 млн менше, аніж станом на початок року.

За цей період також скоротилися ПІІ у харчову промисловість − на $213,5 млн. Станом на 1 жовтня вони становили майже $2,5 млрд.

Учасники ринку впевнені, що ці показники можна розцінювати як негативний індикатор рівня інвестиційної привабливості країни, адже співпраця України зі світовою спільнотою у сфері сільського господарства є одним із найважливіших напрямків зовнішньоекономічної стратегії.

Серед причин зменшення інвестицій в агросектор називають втрату багатьма експортерами продовольства російського ринку збуту. Як зазначає Василь Голян, директор ГО “Європейський аналітичний центр”, потенційні інвестори не вірять в те, що українські виробники швидко адаптуються до нових умов, та й більшість техрегламентів виробництва продовольства в Україні не відповідають стандартам Євросоюзу.

Окрім цього, інвестори досить чутливі до зростання тарифів на електроенергію і воду, адже це підвищує собівартість продукції, знижуючи прибутковість бізнесу. Не покращує ситуацію з ПІІ і непроста політична ситуація.

Згідно зі статистичними даними, найбільше в українське село інвестували кіпріоти (36,6%), англійці (9,2), датчане (9,1%), німці (8,6%), а також поляки (5,6%). Оскільки найбільше інвестицій прибуло з головних офшорних зон Європи (Кіпр, Великобританія), це може свідчити про те, що в Україну повертаються гроші олігархів, що були виведені через офшорні структури.


Читати також:

  1. Активи НБУ значно скоротилися на початку року
  2. Інвестиції у вітчизняну економіку впали
  3. Український фондовий ринок втрачає гравців
  4. Український страховий ринок продемонстрував відчутний приріст
  5. Бізнес скорочує інвестиції в золото

Тема : News