Інвестиції у вітчизняну економіку впали

Як повідомляє УНІАН, опісля двох років зростання обсягу капітальних інвестицій в українську економіку, він почав знижуватися. Так, у першому півріччі поточного року інвестиції становили 103,3 млрд грн, що менше на 14,6%, аніж за аналогічний період минулоріч.

Втім, ще минулого року капінвестиції зростали швидкими темпами − 29,8%. Скорочення ж спостерігалося у 2008-2010 рр. на піку економічної кризи. А найбільше падіння було у 2009 році, коли воно становило -41,5%.

Зі слів директора економічних програм Центру ім. Разумкова Василя Юрчишина, спад інвестицій у поточному році був очікуваним, оскільки у 2012 році відбулося велике інвестування об’єктів для проведення чемпіонату Євро-2012.

Через рік після чемпіонату найвищі темпи падіння спостерігалися у тих регіонах, які були задіяні для проведення Євро-2012. Так, у Донецькій області рівень інвестування впав на 31,2%, у Харківській − на 56,2%, на Львівщині − 31,4%, у Київській області − на 20,3%, а також на 16,9% у самому Києві.

Більше аніж у два рази зменшилася частка державних коштів у інвестиціях. У свою чергу, зросла частка коштів, інвестованих за рахунок підприємств, кредитів і місцевих бюджетів. Хоча у грошовому вираженні ці інвестиції також впали. Вдалося уникнути падіння інвестицій в основний капітал лише промисловому сектору (+6,5%) і сільському господарству (+0,6%).

Знизилися інвестиції також і в будівельну сферу. Хоча попит на послуги (торгівля, транспорт, страхова і фінансова діяльність) і продовжує зростати, але не інвестиції. Так, на думку головного економіста Dragon Capital Олени Бєлан, скорочення капітальних інвестицій демонструє обережні очікування бізнесу щодо повільного зростання доходів українців.

Втім, позитивну динаміку зафіксували у десяти областях і в Севастополі. Найбільшими темпами притоку інвестицій вирізняються Миколаївська область (+65,5%), Чернігівська (+22,2%) та Одеська (+20,2%).

Експерти прогнозують, що спад капітальних інвестицій триватиме до 2015 року, адже в умовах нестабільності української економіки інвестори утримуються від вкладення коштів у капітальні проекти.


Читати також:

  1. Обсяг капітальних інвестицій зростає попри рецесію
  2. Бізнес скорочує інвестиції в золото
  3. Інвестиції в комерційну нерухомість України випередили прогнози експертів
  4. Світову економіку очікує ще 10 років кризи
  5. Світові ціни на зерно впали

Тема : News