Інвестиційна привабливість українських регіонів

За повідомленням видання “Сегодня”,  Держінвестпроект оприлюднив цьогорічний Рейтинг інвестиційної привабливості регіонів України.

Так, серед 27 регіонів найбільш привабливими для інвесторів визнано Львівську, Івано-Франківську, Одеську, Вінницьку область, а також столицю. Київська область посіла лише 13 місце. У той же час аутсайдерами рейтингу стали Луганщина, Закарпатська, Херсонська, Чернівецька області та Крим.

Зі слів Ігоря Бураковського, директора Інституту економічних досліджень, під час складання рейтингу було проведено опитування 600 підприємств, а також місцевих чиновників і фахівців у сфері консалтингу.

Порівняно із минулорічними показниками рейтингу чимало регіонів України неабияк погіршили свої показники. До прикладу, рік тому Донецька область посідала третє місце, а зараз − лише 22-ге. Минулорічний лідер − Харківська область − сьогодні посідає вже 8-ме місце. Втім, експерти не здивовані такими результатами Рейтингу-2014, адже логічно, що інвестори обирають ті регіони, де вести підприємницьку діяльність безпечно.

Рейтинги інвестиційної привабливості регіонів України допомагають гідно репрезентувати бізнес-потенціал України на міжнародній арені. Але допоки в країні триває політична криза, нових інвесторів годі й очікувати. Аналітики сходяться на думці, щоб відновити довіру інвесторів до України, знадобиться кілька років. Так, зростання очікують у 2015-17 рр.

Неспокій в Україні змушує іноземних інвесторів йти з ринку, як результат − українців скорочують, а нові робочі місця не з’являються. Так, станом на березень поточного року офіційно безробітними в Україні є більш аніж півмільйона осіб.


Читати також:

  1. Рейтинг регіонів за рівнем зарплат
  2. Складено рейтинг найбільш привабливих регіонів для інвестування
  3. Де в Україні вести бізнес найкраще
  4. У топ-500 компаній Європи увійшли 50 українських
  5. Експерти назвали головні бар’єри на шляху іноземних інвестицій в Україну

Тема : News