Інвестиційний клімат в Україні покращився?

Станом на 1-й квартал поточного року інвестиційний клімат в Україні оцінили за 5-бальною шкалою в 2,51 бали. Про це свідчать результати щоквартального опитування Європейської бізнес асоціації (ЄБА), повідомляє “Європейська правда”.

Отриманий показник вищий, хоча й не набагато, за результат наприкінці минулого року (2,5 бали).

Згідно з опитуванням асоціації, головною проблемою європейського бізнесу, що працює на теренах України, є непослідовна політика НБУ, слабке валютне регулювання і девальвація гривні. Про таку проблему заявили 62% опитаних.

На фоні таких економічних проблем у країні введення додаткових імпортних зборів залишилося відносно непоміченим. Якщо раніше лише введення додаткового мита могло обвалити інвестиційний клімат в Україні, то зараз на цю проблему звернули увагу 36% членів ЄБА.

Ще 19% бізнесу нарікають на відсутність професіоналів у середніх ланках держієрархії і на незрозумілу стратегію влади. Експерти асоціації охарактеризували цю проблему так: “неефективний уряд у доповнення до корупції”.

Що стосується позитивних зрушень, тут варто відзначити, що 17% учасників опитування помітили незначне спрощення митного оформлення, ще 11% побачили покращення у судовій сфері, а 9% респондентам вести торгівлю в Україні стало простіше.

Нагадаємо, що за 2014 рік зі сфер сільського, лісового і рибного господарств України було виведено більш аніж $245 млн ПІІ. Ця сума становить 29% від їх загального обсягу. Про це повідомляє Delo.ua.


Читати також:

  1. В Україні покращився бізнес-клімат
  2. Бізнес-клімат в Україні залишає бажати кращого?
  3. Експерти назвали головні бар’єри на шляху іноземних інвестицій в Україну
  4. ОЕСР: інвестиційний клімат України ефективний на папері, справа за реалізацією
  5. Інвестпривабливість України знизилася

Тема : News